Energie sbalená na festivaly. Biffy Clyro přijedou na Rock for People

Redakce

Loni v létě byli hvězdou rozpáleného Szigetu, loni v listopadu rozsekali Roxy (přečtěte si recenzi a koukněte na fotky) a letos v létě je uvidíme na Rock for People. Řeč je o trojici Biffy Clyro, skotském rockovém triu v čele s kytaristouSimonem Neilem.

5 důvodů, proč vyrazit na skvělé Biffy Clyro
Poslechněte si Biffy Clyro v Youradiu

Kapela se dala dohromady už v roce 1995. „Tehdy jsme pravděpodobně zněli jako každá kapela, která někdy poslouchala Nirvanu. V podstatě jsme jen zjišťovali, co umí krabička a pedály. A pak jsme na čas trochu zpunkovatěli. Myslím, že to potřebuje nějaký čas, než zjistíte, co vlastně chcete. Zpočátku chcete znít jako váš oblíbený band, ale po čase vám dojde, že tou oblíbenou kapelou by mohla být i ta vaše," říká dnes Neil.

Nadšení, časté koncertování a odezva publika přivedly Biffy Clyro na pódia velkých festivalů typu Glastonbury, Reading či T in the Park i na pozici oblíbené předkapely U2, Muse nebo The Rolling Stones.

Rock for People proběhne tradičně na letišti v Hradci Králové 3. – 5. července 2014. Vstupenky nyní seženete od 1390 korun. (sli)