Festival České hrady se letos rozšíří i na Moravu

Redakce

Hudební festival České hrady, který loni navštívilo během pěti prázdninových víkendů 30 tisíc lidí, se letos rozšiřují i na Moravu. K Točníku, Kunětické hoře, Švihově, Bezdězu a Rožmberku nad Vltavou tak přibývají Bouzov, Veveří a Hukvaldy. V ceně vstupného, které je na místě na páteční program 200 a na sobotní 400 korun (v předprodeji 150 a 300 korun), je zahrnutá i prohlídka jednotlivých hradů.
A kdo letos zahraje? Těšit se můžeme na Kryštof, Monkey Business, Anetu Langerovou, Bratry Ebeny, Vypsanou fixu, Wohnout, Support Lesbiens, Dana Bártu, Katarínu Knechtovou, Horkýže Slíže, Sto zvířat, Toxique, PSH, Tomáše Kluse, Sunshine a Kašpárka v rohlíku.
Páteční půldenní program se často odehraje přímo v areálech jednotlivých hradů. V sobotu bude festival probíhat na dvou hudebních scénách, které vyrostou většinou v podhradí jednotlivých památek. Festivalová městěčka budou poskytovat zázemí cyklistům a související sportovní program, jenž vzniká ve spolupráci s projektem Kolo pro život. Za stanové městečko se nic neplatí.

Termníny festivalových zastávek:
Točník
ve Středočeskem kraji 9.-10. 7, Kunětická hora na Pardubicku 16.-17. 7, Švihov u Plzně 23.-24. 7., Rožmberk nad Vltavou v Jižních Čechách 30.-31. 7., Bezděz v Libereckém kraji 6.-7. 8., Bouzov na Olomoucku 13.-14. 8., Veveří v Jihomoravském kraji 20.-21. 8. a Hukvaldy v Moravskoslezském kraji 27.-28. 8. (sli)