Galerie: Tyhle ženské jsou nejodvážnějšími protestantkami v historii

pavlag

Byť jsou ženy považovány za něžnější pohlaví, neznamená to, že by to snad byly bezbranné chudinky. Odjakživa jsou utlačovány, umlčovány, bičovány, svazovány, trýzněny silnějšími chlapy nebo jinými ženami s opačným názorem.

Nejvíc nás děsí, že vůbec nejde o nějak staré fotky. Ve 21. století bychom měli vědět, jak se civilizování lidé chovají, a tím spíš, jak se chovat k ženám. Mysleli jste si, že už dávno nežijeme v pravěku, kdy byl vrchol flirtování to, že vás praštil chlap kyjem po hlavě a odtáhl do své sluje? Tak to jste na omylu.

Proto ženy mají od počátku věků stovky důvodů k protestu. Ať už jde o nesouhlas s právy na reprodukci, znásilňování, nebo pálení podprsenek, ukazují chlapům, že mají hlas a nebojí se ho použít. Máme pro vás ty nejúžasnější fotografie z celého světa, které oslavují sílu a statečnost všech žen a dívek. Měly odvahu se postavit za slabší nebo bojovat za svůj názor.

Jsou to prostě fotky, které mají duši. Možná vás dokonce inspirují k tomu, abyste, až na věc přijde, vzali situaci do svých rukou a nebáli se postavit tomu, kdo je sice silnější, ale rozhodně nemá pravdu. Denně jsme svědky toho, že ne všichni to děláme, a proto s námi pořád někdo zametá. Dělá na vás šéf neustále oplzlé vtipy? Doma vás nikdo nerespektuje? V tramvaji si připadáte neviditelní? Ukažte, že se nedáte!

Tyhle ženy to udělaly. A vzniklo z toho něco úžasného!

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit