Galerie: Tyhle ženské jsou nejodvážnějšími protestantkami v historii

Pavla Gabrhelíková

Byť jsou ženy považovány za něžnější pohlaví, neznamená to, že by to snad byly bezbranné chudinky. Odjakživa jsou utlačovány, umlčovány, bičovány, svazovány, trýzněny silnějšími chlapy nebo jinými ženami s opačným názorem.

Nejvíc nás děsí, že vůbec nejde o nějak staré fotky. Ve 21. století bychom měli vědět, jak se civilizování lidé chovají, a tím spíš, jak se chovat k ženám. Mysleli jste si, že už dávno nežijeme v pravěku, kdy byl vrchol flirtování to, že vás praštil chlap kyjem po hlavě a odtáhl do své sluje? Tak to jste na omylu.

Proto ženy mají od počátku věků stovky důvodů k protestu. Ať už jde o nesouhlas s právy na reprodukci, znásilňování, nebo pálení podprsenek, ukazují chlapům, že mají hlas a nebojí se ho použít. Máme pro vás ty nejúžasnější fotografie z celého světa, které oslavují sílu a statečnost všech žen a dívek. Měly odvahu se postavit za slabší nebo bojovat za svůj názor.

Jsou to prostě fotky, které mají duši. Možná vás dokonce inspirují k tomu, abyste, až na věc přijde, vzali situaci do svých rukou a nebáli se postavit tomu, kdo je sice silnější, ale rozhodně nemá pravdu. Denně jsme svědky toho, že ne všichni to děláme, a proto s námi pořád někdo zametá. Dělá na vás šéf neustále oplzlé vtipy? Doma vás nikdo nerespektuje? V tramvaji si připadáte neviditelní? Ukažte, že se nedáte!

Tyhle ženy to udělaly. A vzniklo z toho něco úžasného!