George Michaela doprovodí na turné Český národní symfonický orchestr

Redakce

Britského zpěváka a skladatele George Michaela, který 22. srpna v Praze ve Státní opeře zahájí už vyprodaným koncertem turné Symphonica: The Orchestral Tour, doprovodí Český národní symfonický orchestr (ČNSO). S populárním hudebníkem ČNSO zahraje i v Dánsku, Německu, Polsku, Itálii, Maďarsku, Chorvatsku, Španělsku, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku a Francii, kde jeho kontinentální část 23. listopadu koncertem ve Štrasburku končí. Na větší vystoupení se Michael do Prahy vrátí 14. listopadu, kdy se představí v O2 areně.

"Michael připravil pro tyto koncerty jakési best of ze své třicetileté kariéry a současně několik coververzí skladeb dalších popových hvězd. Hity dostaly samozřejmě nové symfonické aranže," řekl tiskový mluvčí ČNSO Otakar Svoboda.

ČNSO, který je organizátorem festivalu Prague Proms, nedávno na symfonickém turné doprovodil Stinga, loni zase arménsko-amerického skladatele a multiinstrumentalistu Serje Tankiana.
   
George Michael byl nejhranějším interpretem britských rádií za uplynulých 20 let a po celém světě se prodalo přes 100 milionů jeho desek. Loni v září ho soud poslal na osm týdnů do vězení ua řízení pod vlivem drog a způsobení dopravní nehody. Ve vězení nakonec strávil měsíc, zbytek trestu mu byl prominut. (sli)

George Michael – One More Try

http://www.youtube.com/watch?v=bG5N3GC-m20