Hankovy štěky: 4 pravidla zimního psího sportování

Pavla Gabrhelíková

O víkendu nám napadala pěkná nadílka. Konečně se tak mohlo realizovat mé zimní psí já. A tak jsem si říkal, že bych vám dvojnožcům dal pár užitečných tipů, jak si užít sníh po psím.

  1. Čím víc, tím líp. Ať se děje cokoliv, vždy skákejte do té největší hroudy sněhu nebo nejhlubšího zasněženého příkopu. Teprve až potom řešte, jak se dostat ven, a nechte ty, co jdou s vámi, aby kolem pobíhali a lámali rukama tak dlouho, dokud se pro vás nevydají. Pak ladně vyskočte a je tam nechte. Tohle jsem provozoval s paničkou na horách a moc jsme si to užili. Nebo alespoň já.
  2. Hlavně nenápadně. I když vám to podjede a mrsknete sebou, tvařte se, jako že se nic nestalo. Smích okolí absolutně ignorujte. Hned jak jsem o víkendu vyběhl ven a ještě ani netušil, co mě čeká, zbobroval jsem při běhu do kůlny, kde je schovaný míček. Pak jsem vstal, napnul svaly a pokračoval v krasojízdě.
  3. Sežerte co nejvíc sněhu. V případě, že vám nezacpou tlamu míčkem, žerte co nejvíc sněhu. Když jsem to udělal já, tvářil jsem se, že jako naprosto vím, co dělám, a nejde přece o nic než o zmrzlou vodu (doma z misky taky nepiju teplou vodu s citrónem), takže mi nemůže ublížit. Po pár hodinách se mi doma rozjely nohy a museli jsme na pohotovost se zánětem žaludku. Panička vysypala prasátko, vzala si dovolenou a byli jsme spolu v posteli. Výborný tah!
  4. Udržujte standardní sortiment fleků. To, že je všude čisto a bílo, ještě neznamená, že nejsem prase. Na procházce ve sněhové bouři jsem přistál do zmrzlého sněhu a odřel si drápek do krve, pod velkým stromem jsem našel jediné nezasněžené místo plné hov*n a bahna a lehl si do něj a po kadění venku jsem si utřel doma zadek o zeď. Přece si ho neutřu do sněhu. To všechno musíte hlídat, aby si páníčci nemysleli, že sníh nějak mění situaci!