Hudební tipy na prosinec aneb dárky a ta správná muzika ke stromečku

Redakce

A máme tu další redakční tipy na to, co byste si měli v aktuálním měsíci poslechnout a na co se podívat. A taky co koupit, protože si to přiznejme – hodně z nás se na Vánoce těší jen proto, že budou dáááárky.

3 taneční songy z dávných dob, které pořád stojí za to, a které si můžete beztrestně pustit během Štědrého dne

Armin Van Buuren feat. Sharon Den Adel – In And Out Of Love

Vzít si do tanečního songu jednu z nejlepších rockových / metalových zpěvaček je zárukou minimálně toho, že si fandové tvrdší hudby všimnou, že existuje i jiný druh hudby, a ti, kdo rock moc nemusí, zase musí uznat, že křehké rockerky se do podobných songů prostě hodí. Tahle spolupráce ovšem nevznikla náhodou – jak Armin, tak Sharon Den Adel (z kapely Within Temptation) pocházejí z Nizozemí.

Deadmau5 – Strobe

Kanadský DJ mág Joel Zimmerman alias Deadmau5 má kromě skvělé masky myšáka i velké jméno ve své branži, a to nejen kvůli tomu, že chodil se slavou hollywoodskou tatérkou Kat Von D. Poslechnětě si tuhle starší pecku, která sice trvá více než deset minut, ale vězte, že to je poslech, který rozhodně nenudí.

Junior Caldera feat. Sophie Ellis Bextor – Can’t Fight This Feeling

Abychom to tu měli geograficky vyvážené, máme tu i francouzského DJ Juniora Calderu. Ten zase není tak známý, možná protože se mu nedaří vydat album, které by skutečně zaujalo, a jeho styl holt není tak originální. Zato má skvěle hostovací zpěvačky – třeba tady britskou divu Sophie Ellis Bextor, která tento jinak vcelku obyčejný song pozvedla na vyšší level.

3 vánoční písně od Pentatonix, které stojí za poslech

Mary, Did You Know?

Srdcervoucí song, který mimochodem patří mezi ty moderní (vyšel v roce 1991) a výjimečně povedené, dostal v podání vokální pětky Pentatonix úplně jiný nádech. Zejména Avi Kaplan svým hlubokým hlasem nahání až husí kůži.

Silent Night

Pokud vás Tichá noc náhodou omrzela, tak tahle verze vás znovu donutí tuto klasickou vánoční píseň zbožňovat. To, jak jsou Pentatonix schopni písně upravit, rozkouskovat a osvěžit, je až zarážející. Tady si poslechněte živou verzi zpívanou přímo v kostele.

Let It Go

Že by byla Let It Go z Ledového království zrovna vánoční píseň, se říci nedá, díky známému animovanému filmu, který se zpravidla vysílá o Vánocích, se ale song nyní skoro automaticky spojuje se zimními svátky. A jako vždy ho Pentatonix předělali tak, že to je snad lepší než originál.

Tipy na skvělé hudební dárky k Vánocům

Kniha 1001 Albums You Must Hear Before You Die – naprosto zásadní publikace pro všechny melomany.

Bubenické paličky, které mají uvnitř tuhu a můžete s nimi psát.

Můžete mu / jí zarámovat notový zápis jejich oblíbené písně. Nebo frekvenční přepis.

Kurzy na hraní na kytaru, klavír, prostě cokoli.

Lístek na koncert. Na nějaký rozumný koncert. Na blbý koncert nakonec budete muset jít sami, protože se vám nepodaří prodat lístek.

Sabina Křováková v plavkách, to musíte vidět!

5 výborných remixů osmdesátkových songů

Témata: