Iron Maiden v Praze: Déšť, ohně a vylepšené turné Maiden England

Redakce

Britská heavymetalová skupina Iron Maiden se včera na téměř zaplněném fotbalovém stadionu v Edenu vrátila hluboko do minulosti, když fanouškům nabídla písně z úspěšného alba Seventh Son of a Seventh Son a vylepšenou produkci následného turné Maiden England z konce osmdesátých let.

Poslechněte si Iron Maiden v Youradiu

Na začátku se zdálo, že vystupujícím i divákům přálo počasí, protože prudký déšť se na stadion snesl po koncertu předkapely Voodoo Six a skončil chvíli před vystoupením hlavních hvězd. Později se ovšem znovu rozpršelo a fanoušky zaskočilo citelné ochlazení.

Iron Maiden zahájili vystoupení za pyrotechnických efektů a bohaté videoprojekce písničkou Moonchild. Nový program obsahoval i skladby, které Iron Maiden dlouhou dobu nehráli, publikum se však dočkalo i novějších písní, například Afraid To Shoot Strangers nebo Fear Of the Dark. Nechyběly oblíbené The Trooper, Aces High, The Clairvoyant, The Number Of The Beast, Wasted Years nebo Run To The Hills, jejichž refrény si s kapelou zazpívala velká část přítomných.

V závěru vystoupení skupina zahrála píseň Iron Maiden ze svého debutového alba z roku 1980. Přídavkovou část zahájil záznam slavné válečné řeči Winstona Churchila a znalci věděli, že po něm následuje hit Aces High. Koncert pak vrcholil prvním singlem Iron Maiden Running Free a tradiční tečkou v podobě písně Always Look on the Bright Side of Life z filmu Život Briana. (sli)