iTunes Store dorazil do Čech, můžeme legálně stahovat hudbu

Redakce

J.A.R., Coldplay, U2, Morrissey, Tata bojs. Tuhle muziku si čeští uživatelé Facebooku podle svých statusů koupili hned první den, kdy v České republice spustil své služby iTunes Store od společnosti Apple. Po osmi letech od světového startu tak nabízí legální stahování hudby i Čechům. .

Deska přes obchod iTunes vyjde na deset eur (asi 240 Kč), písnička na necelé euro (asi 24 Kč). Najdete tu jak zahraniční, tak českou hudbu.

V pondělí 3. října se pak rozjíždí další hudební projekt, služba MusicJet. Zahrnovat bude hudbu českých i zahraničních vydavatelství, písničky tu však bude možné jen poslouchat neboli streamovat. Navíc za poplatek, který se bude pohybovat okolo 100 Kč za měsíc.  

Na podobném principu ve světě funguje americký server Spotify anebo komunitní server Last.fm, kde si za roční poplatek v řádu několik eur můžete streamovat hudbu dle vlastního vkusu.

Tak ovšem funguje i YouRadio, které najdete u nás na Kouli. Stačí zvolit oblíbeného interpreta nebo žánr, případně vyladit více žánrů, a poslouchat. Služba YouRadio je zcela zdarma, navíc nabízí kontextové články a novinky o přehrávaných kapelách a zpěvácích, videa a texty písniček. (sli)