Kabát vydal desku Do pekla do nebe a vyráží na turné

Redakce

Skupina Kabát, o které se v posledních týdnech mluvilo hlavně v souvislosti s hokejovou písní Brousíme nože, dnes vydává jedenáctou (dvanáctiskladbovou) desku Do pekla do nebe. Skladba Brousíme nože je její součástí, poslechněte si ji. Je to první nová řadovka po pěti letech.

Desku Kabát plánoval vydat dřív, ovšem ne všechno šlo podle plánů. „Nové album mělo vyjít už před Vypichem (loňský koncert, pozn. red.), potom před Vánocemi a letos bychom nejraději, kdyby vyšlo delší čas před turné. Vždy jsme ale nakonec zjistili, že ještě není dobré, a tak jsme se rozhodli jeho vydání odložit a pracovat dál na tom, abychom s ním byli spokojeni,“ řekl v rozhovoru pro novinky.cz kytarista Tomáš Krulich.

Ukázky z desky si poslechněte na SoundCloudu

Kapela zítra vyráží na jarní Open Air turné, které čítá dvanáct zastávek. začíná se 19. května v Karlových Varech, poslední zastávkou bude 26. června koncert v Pardubicích. Pražský koncert  v Letňanech je v plánu na 23. června. Všechny termíny jsou zde. (red)

19. 5. Karlovy Vary / Atletický stadion AC Start, 22. 5.Plzeň / Fotbalový stadion Lokomotiva Plzeň, 25. 5. České Budějovice / Stadion JČU – Na Sádkách, 28. 5.Brno / BVV – za pavilonem Z, 31. 5. – Piešťany (SK) / TOPFEST, 6. 6. Olomouc / Atletický stadion – ul. 17. listopadu, 9. 6. Ostrava / Atletický stadion – Sareza Poruba, 12. 6.Hradec Králové / Všesportovní stadion „Pod lízátky“, 16. 6. Liberec / Městský stadion – Sport park Liberec, 19. 6.Teplice / FK Teplice – stadion Na Stínadlech, 23. 6. Praha / Letiště Praha Letňany, 26. 6.Pardubice / Fotbalový stadion – Letní stadion u arény