Káčin zápisník: 10 skvělých výhod života s kočkou

Kateřina Horáková

Nemyslím, že už bych se o tom někdy zmínila, ale vnímavějším z vás už asi došlo, že jako nezadaná, samostatně žijící, v médiích pracující, víno milující, jízlivá a nezodpovědná žena mám kočku. Jenom jednu, zatím. A je to boží.

Když jsem byla malá, zvíře nepřipadalo v úvahu. V našem pražským pidibytě jsme se čtyři sotva vešli a pořádkumilovnej táta by asi chlupy a smrádek nezvládl. Samozřejmě jsem záviděla všem, kdo měli aspoň křečka, ale časem jsem se nějak smířila s tím, že štěkající krabici pod stromečkem prostě nikdy nenajdu. A díky bohu za to!

Každý dítě chce pejska. Kočky mi nikdy nepřišly na mysl, až do chvíle, co jsem se odstěhovala k příteli. Ten jednou nadnesl, že by kočku rád, a ve mně to zažehlo plamen lásky vůči těmto majestátním (zlí jazykové to zaměňují za „arogantním“) tvorům. Netrvalo dlouho a téměř silou osudu jsme našli roční černou kočku se zelenýma očima. Vzali jsme si ji, pojmenovali ji Kiara a já ji přijala za svýho celoživotního (no, pro ni to rozhodně bude celoživotní) parťáka. Po rozchodu mi teda zůstala a teď, když to píšu, mi zrovna strká zadek do obličeje, protože ještě nedostala večerní kapsičku. Ale nevyměnila bych ji za nic a nikoho za světě. Život s kočkou má totiž řadu nesporných výhod oproti životu bez ní.

  1. Když se ráno probudíte a ona si toho všimne, začne se okamžitě lísat, protože chce, abyste vstali a dali jí žrádlo.
  2. Nemusíte ji venčit, dojde si sama a vy to jednou za den, dva jen elegantně odklidíte do pytlíku.
  3. Otravuje vás jen v případě, že si to sama zamane.
  4. Když chcete otravovat vy ji, prostě jí zatarasíte únikový cesty, lapíte si ji, a pak jí dokážete svou lásku tak, že ji k sobě přitisknete, zatímco ona se bude vystresovaně snažit dostat na svobodu.
  5. Je třeba uvést, že moje kočka neumí mňoukat. Takže většinou vydá jen takový tichý pípnutí, za který se jí pokaždý vysměju.
  6. Když mrouská a nastavuje bříško, je to nejvíc roztomilá věc na světě. Kam se hrabou uslintaný mimina.
  7. Ještě roztomilejší je, že pozná, když sem smutná. Takže když bulim schoulená na posteli kvůli nějakýmu dementovi, co mě naštval, přijde, schoulí se tak, že má hlavu na mým srdci, začne vrnět a zůstane tak klidně celej zbytek dne. Jo, tohleto fakt stojí za to.
  8. Žere jen tolik, aby se zasytila, takže se o to nemusíte moc starat, což mně coby královně večírků celkem vyhovuje.
  9. Kočka má ideální velikost na polštářek pod hlavu.
  10. Když vás nase*e (nebo vám nase*e do postele, to se stává), můžete s ní klidně hodit, protože se jí nic nestane, minimálně devětkrát.

A co vy? Máte kočku? A mohla bych ji vidět? Ne, vážně, jestli jo, pošlete mi fotku. Jeden známej mi začal posílat fotky kocourů svých a svých příbuzných a nemůže mi tím dělat větší radost. Uznal totiž moji teorii, že kdyby muži ženám posílali víc fotek koček a méně nevyžádaných dick pics, měli by podstatně větší úspěch.