Káčin zápisník: 6 nejhorších typů lidí, který dejchaj váš virtuální vzduch na Instagramu

Kateřina Horáková

Facebook je mrtvej, Twitter se ani nenarodil – ať žije Instagram! Tahle aplikace, pro tu většina z nás žije a dejchá. Jsme teda extrémně citlivý na všechny, kdo nám ho ničej už jen svojí pířtomností na něm…

Přátelé, kdo používá Instagram? Asi všichni, že jo. Takže si pojďme říct, že život na něm není jednoduchej. Do filozofickejch úvah o tom, jak ta appka zkresluje naše vnímání reality, netalentovanejm lidem dodává sebevědomí, narušenejm ho naopak ničí, každej trouba s iPhonem je fotograf a kdokoliv, koho sleduje víc než pár set lidí, se cejtí jako influencer, se pouštět nebudeme.

Prostě jsme všichni normální uživatelé IG, kteří tam v přiměřené míře nahrávají přiměřené fotografie a přiměřená storíčka. I jako takoví průměrňáci se tam ale trápíme s partou debílků, kteří nám znepříjemňují virtuální instagramový život. Tyto nevítané parazity můžeme členit do kategorií. Jsou to kategorie následující:

 1. Ex
  Pro přehlednost dělím na následující podkategorie:
  1A. Ex, co vám kouká na storíčka, ale nikdy nenapíše
  1B. Ex, co vám lajkuje fotky a posílá smajlíky zásadně v noci (čti na sra*ky vožralej/vožralá)
  1C. Ex, kterej nahrává jen fotky s novym partnerem
 2. Holka, kterou neznáte, ale hrozně se s váma chce kamarádit
  Lajkuje a komentuje vám úplně všechno, ačkoliv jste ji v životě neviděli a nikdo z vašich kámošů ji nezná. Ale je fakt milá a přátelská.
 3. Creepy vilnej týpek ve střednim věku
  Nejprv lajkuje, pak zasleduje, pak opatrně pronese flirtovací hlášku ze 30. let, tedy doby jeho mládí. Pokud se chytíte a byť v rámci slušnosti s nim komunikujete, je dotěrnější a dotěrnější, dokud ho nezačnete ignorovat, načež se urazí, odsleduje vás, ale pravidelně se vrací na storíčka.
 4. Člověk, kterej nepochopil, jak funguje insta-stalking
  Bejvalá vašeho současnýho, současná vašeho bejvalýho, kámoš, co vám dluží prachy, někdo, kdo vás k smrti nesnáší, aktivně nesnáší. Akorát mu asi nikdo neřek, že když šmíruje roky starý fotky, musí si dát sakra bacha na double tap, nebo že InstaStories práskaj, kdo se na ně podíval.
 5. Někdo z rodiny, kdo je mladší než vaši rodiče, ale starší než vy
  Třeba sestřenice nebo strejc, bejvalá přítelkyně vašeho táty… Někdo, kdo už se blíží za zenit, ale eště za nim tak úplně není. Někdo, kdo klidně v rámci veselýho vyprávění na příští oslavě narozeniny vaší babičky propálí, že se fotíte v prádle, nebo rovnou pustí video z vašeho posledního mejdanu.
 6. Crush, kvůli kterýmu se můžete přetrhnout a von nic
  Ani sebevymazlenější selfíčko z něj to srdíčko prostě nevydyndá.

Je ještě spousta dalších lidí, co dělaj Instagram nesnesitelnym. Spolužáci ze střední. Fitness blogeři. Lidi, co nic nepostujou, ale všechno sledujou a pak to vytahujou v reálný konverzaci, jako by na tom, co kdo dává na Instáč, snad záleželo. Naštěstí nezáleží, a tak, když vás někdo z výše uvedených už štve fakt extrémně, se z něj dá naprosto klidně vypadnout a nic se nestane. A navíc, vždycky je tu to magický tlačítko Blokovat uživatele. Nejpraktičtější vynález od toaletního papíru.