Káčin zápisník: 7 důvodů, proč je dobrý naložit se na začátku prosince do lihu a zůstat tak až do Nového roku

Kateřina Horáková

Vánoce, to je čas, kdy lidé navštěvují jiné lidi, se kterými se celý rok nevidí a o svátcích prostě musí. Ano, řeč je o příbuzenstvu. Nejde jen o matky a otce, ale taky o sourozence, babičky, dědečky, tetičky, sestřenice… A nezapomínejme na předvánoční večírky a třídní srazy. Proto mají ty tři vánoční dny do „svátků pohody“ daleko. Ale dá se to řešit!

Odpověď na otázku „jak přežít povinné vánoční návštěvy příbuzných, které nemáte rádi,“ je jasná a jednoduchá. Prostě začněte 1. prosince chlastat a neustávejte v tom až do dalšího roku. Každej ví, že nejlepší lék na kocovinu je kocovině rovnou předcházet tim, že si udržíte hladinku.

Věřte mi, že tohle je fakt dobrá rada. Na rodinných sedáncích totiž padají věty, které se jinak než v rozverné ovíněné náladě přežít fakt nedají. V lepším případě se drze nebo vztekle ohradíte a buď někoho urazíte, nebo se hrozně pohádáte, v horším se zvednete, odejdete domů a tam spácháte sebevraždu. A nejde jen o vaši rodinu. Bláboly vypouští i kolegové, kamarádi nebo bývalí spolužáci, což jsou všechno osoby, které vás pod vlivem adventního rozmaru nutí se potkat. Vybrala jsem sedm hlášek, které sama slýchám a které mi přijdou celkem univerzální…

  1. „No víš, co se říká, na každýho někde někdo čeká.“

Maminky, babičky, tetičky všech zemí, prosim, vypusťte tenhle blábol jednou provždy ze svých myslí.

  1. „Fakt si chceš ještě přidat? Ale pravda, moc hubený holky se nikomu nelíbí.“

Loni vám naznačovali, že jste kus špeku, zhubnete, teď vám říkají, že nejste hezky štíhlý, ale vychrtlý a měli byste s tim něco dělat. Kdo jsou oni? Vaše obézní babičky, který kvůli nadváze skoro nemůžou chodit. Ale zkuste jim říct „Viděla ses někdy v zrcadle?“. Nelze.

  1. „Kdy už si najdeš pořádnou práci?“

V případě, že furt bydlíte u rodičů, je to v pohodě. V případě, že pořádnou práci dávno máte, ne. Díky za podporu.

  1. „S dětma neotálej, my už pak budem taky starý a hlídat ti je nebudem.“

Zajímavý, že hlídání koček jste mi nikdy nenabídli! Malá věc, která řve, jí, chce bejt středem pozornosti a když jí to nedopřejete, začne zlobit. Fakt nevidim rozdíl.

  1. „S miláčkem se těšíme na Vánoce.“

Možná je to popisek fotky polonahé těhotné ženy se sobími parohy, možná je to dítě opatlané od čokoládové polevy na cukroví, možná je to pár, co spolu chodí dva měsíce a pořídil si stejná trika s vánočním obrázkem. Možná jsou to vaši přátelé na sociálních sítích a možná jste to vy. Nebuďte to vy.

  1. „Už máš dárky?“

Nemám. PROSTĚ NEMÁM!

  1. „Příští rok na tom budeš určitě líp.“

Doteď jsem neměla pocit, že by byl tenhle rok hroznej, díky.

Máte co přihodit? Napište mi do komentářů, klíčenku vám nepošlu, ale aspoň budu vědět, že v tom nejsem sama.