Kam vyrazit na nejlepší donuty na světě?

Lucie Bryndová

Kdo by neznal populární koblížky, do kterých se z oblibou zakusuje i Homer Simpson. Donuty se staly světoznámým fenoménem a pořád jdou na dračku. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a nejchutnější donuty na světě, alespoň co se recenzí spokojených zákazníků - ochutnavačů týče. A kde mají ty nej?

  • Habit Doughnut Dispensary. Za těmito donuty musíte vyrazit až do amerického Denveru, který najdete ve státě Colorado. A proč? Čekají na vás tady totiž speciální donuty, které jsou podávány s plastovou zkumavkou s oblíbeným alko panákem. Pokud tedy holdujete rumu, whisky nebo třeba vodce, pak je pro vás tahle kombinace zaručeně nejlepší. Zkumavku si můžete dát na stranu a donut během jídla zapíjet.
  • Tim Hortons. Největší kanadský řetězec rychlého občerstvení začal výrobcům donutů fušovat taky trošku do řemesla a pustil se do výroby koblížků. Můžete si u nich vychutnat celou řadu donutů. Nejzajímavějším, který rozhodně stojí za ochutnání, je tzv. Buffalo Crunch donut, který v sobě spojuje kombinaci masa, slaniny, kukuřičných lupínků a Buffalo omáčky.
  • Project Poke. Další slaná varianta donutu. Patříte mezi sushi maniaky a rádi ochutnáváte všechno, co jako sushi vypadá? Pak zajeďte do Kalifornie kousek od Huntington beach, kde můžete vyzkoušet unikátní sushi donut v Project Poke. Najdete na něm několik druhů ryb a zeleninu. A nebojte se, že by byl základ tvořený z kynutého těsta. Místo něj používají sushi rýži.
  • Vicky’s Donuts. Až vyrazíte do Londýna na sezónní výprodeje a budete z nakupování už tak unavení, že se vám nebude chtít nikam ven na něco dobrého k jídlu, můžete si do hotelu objednat vynikající donuty Vicky’s Donuts. Dají se objednat pouze po internetu, ale fakt stojí za to. No uznejte, donut s malinovým džemem, mandlovým krémem a posypem z mandlových vloček s třešní na vrchu nebo donut s polevou ze slaného karamelu ozdobený sušenkou Lotus zní fakt dost dobře, ne?
  • Doughnut Time. Pokud vás ještě nepustilo šílenství kolem hry Pokémon Go nebo prostě máte tyhle japonské postavičky rádi a budete náhodou v Brisbane, pak nezapomeňte navštívit Doughnut Time. Právě v této kavárně začali jako jedni z prvních nabízet americké koblížky podobné Pokeballům. Najdete je i v New Yorku, kde si je můžete vychutnat kromě tradiční čokoládové varianty také s jahodovou nebo broskvovou náplní.
  • The Cinnamon Snail. Nestačí vám jen jeden donut a nejraději byste vyjedli celou kavárnu? A co takhle tucet koblih v jedné? Jak je libo. Až pojedete na výlet do New Yorku, pak navštivte kavárnu Cinnamon snail, kde vám vaše přání rádi splní. Vychutnat si můžete také donuty s arašídovým máslem a cheesecake brownie, nebo apple cider donut. Čím je tahle kavárna specifická, je to, že je mobilní. A tak ji najdete hlavně na festivalech nebo trzích. Všechna jídla, která tady připravují, jsou navíc veganská. Kromě donutů si tady můžete dát také skořicové šneky nebo spoustu slaných dobrot.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit