Kam vyrazit na nejlepší donuty na světě?

Lucie Bryndová

Kdo by neznal populární koblížky, do kterých se z oblibou zakusuje i Homer Simpson. Donuty se staly světoznámým fenoménem a pořád jdou na dračku. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a nejchutnější donuty na světě, alespoň co se recenzí spokojených zákazníků - ochutnavačů týče. A kde mají ty nej?

  • Habit Doughnut Dispensary. Za těmito donuty musíte vyrazit až do amerického Denveru, který najdete ve státě Colorado. A proč? Čekají na vás tady totiž speciální donuty, které jsou podávány s plastovou zkumavkou s oblíbeným alko panákem. Pokud tedy holdujete rumu, whisky nebo třeba vodce, pak je pro vás tahle kombinace zaručeně nejlepší. Zkumavku si můžete dát na stranu a donut během jídla zapíjet.
  • Tim Hortons. Největší kanadský řetězec rychlého občerstvení začal výrobcům donutů fušovat taky trošku do řemesla a pustil se do výroby koblížků. Můžete si u nich vychutnat celou řadu donutů. Nejzajímavějším, který rozhodně stojí za ochutnání, je tzv. Buffalo Crunch donut, který v sobě spojuje kombinaci masa, slaniny, kukuřičných lupínků a Buffalo omáčky.
  • Project Poke. Další slaná varianta donutu. Patříte mezi sushi maniaky a rádi ochutnáváte všechno, co jako sushi vypadá? Pak zajeďte do Kalifornie kousek od Huntington beach, kde můžete vyzkoušet unikátní sushi donut v Project Poke. Najdete na něm několik druhů ryb a zeleninu. A nebojte se, že by byl základ tvořený z kynutého těsta. Místo něj používají sushi rýži.
  • Vicky’s Donuts. Až vyrazíte do Londýna na sezónní výprodeje a budete z nakupování už tak unavení, že se vám nebude chtít nikam ven na něco dobrého k jídlu, můžete si do hotelu objednat vynikající donuty Vicky’s Donuts. Dají se objednat pouze po internetu, ale fakt stojí za to. No uznejte, donut s malinovým džemem, mandlovým krémem a posypem z mandlových vloček s třešní na vrchu nebo donut s polevou ze slaného karamelu ozdobený sušenkou Lotus zní fakt dost dobře, ne?
  • Doughnut Time. Pokud vás ještě nepustilo šílenství kolem hry Pokémon Go nebo prostě máte tyhle japonské postavičky rádi a budete náhodou v Brisbane, pak nezapomeňte navštívit Doughnut Time. Právě v této kavárně začali jako jedni z prvních nabízet americké koblížky podobné Pokeballům. Najdete je i v New Yorku, kde si je můžete vychutnat kromě tradiční čokoládové varianty také s jahodovou nebo broskvovou náplní.
  • The Cinnamon Snail. Nestačí vám jen jeden donut a nejraději byste vyjedli celou kavárnu? A co takhle tucet koblih v jedné? Jak je libo. Až pojedete na výlet do New Yorku, pak navštivte kavárnu Cinnamon snail, kde vám vaše přání rádi splní. Vychutnat si můžete také donuty s arašídovým máslem a cheesecake brownie, nebo apple cider donut. Čím je tahle kavárna specifická, je to, že je mobilní. A tak ji najdete hlavně na festivalech nebo trzích. Všechna jídla, která tady připravují, jsou navíc veganská. Kromě donutů si tady můžete dát také skořicové šneky nebo spoustu slaných dobrot.