Kanye West je na turné, se kterým mu pomáhá Yemi A.D.

Redakce

Kanye West je v současné době na svém nejvýpravnějším severoamerickém turné o 29 zastávkách. S přípravou choreografie, inspirovanou rapperovou aktuální deskou Yeezus (recenze), pomáhal i tanečník a nově také zpěvák Yemi A.D.  

Poslechněte si Kanyeho v Youradiu

“Společně s Westem a jeho kreativním týmem z celého světa jsme připravili show, ve které vyprávíme životní příběh Yeezuse, tedy samotného Westa. Na epické scéně složené z hory, ostrova a obří kruhové obrazovky se ukáže také dvanáct tanečnic, chlupatá bestie a Ježíš, jenž jako jediný dostane Westa do kolen. Tohle je zatím největší projekt, který mám tu čest režírovat. Je to poprvé, co mi Kanye nabídl tuhle funkci, a já si stále zvykám a snažím se nezklamat jeho maximální očekávání," říká Yemi A.D.

Jeho prací bylo mimo jiné i to, aby z předvybraných 150 tanečnic vytvoří finální skupinu. Do ní patří i jediná Češka Lucie Drábková.  

Na Westovo tour vyráží kromě umělce 22 kamionů se scénou, 10 autobusů a více než 150 členů týmu. Jedná se o rapperovo první turné po pěti letech. Do konce šňůry zbývá aktuálně ještě šest koncertů. (sli)

Podívejte se na ukázku z aktuálního turné

http://www.youtube.com/watch?v=2SI-Ja5YkaA

http://www.youtube.com/watch?v=T1dT5yPsMhw