La Putyka bude mít na pražské Letné vlastní šapitó

Redakce

Šéfovi souboru cirku La Putyka Rosťovi Novákovi se splnil sen. Na pražské Letné bude mít La Putyka vlastní šapitó neboli ChapiteauX pro pět stovek lidí, v němž soubor během června a července odehraje 42 představení. Stan bude sloužit i jako prostor pro koncerty, například 18. června v něm zazpívá Dan Bárta.

„Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla, si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dechberoucí výkony,“ říká Novák.  

Jeho projekt je úzce propojený s tradičním divadelním a cirkusovým prázdninovým festivalem Letní Letná, jenž se koná 19. 8. – 2. 9. 2012 ve stejném areálu na Špejcharu. "Přátelům z festivalu Letní Letná, s nimiž dlouhodobě úzce spolupracujeme, patří obrovský dík. Chystáme dokonce společný projekt Lacrimae, který bude mít světovou premiéru právě na letošním ročníku Letní Letné," dodává Novák.

Cirk La Putyka funguje necelé čtyři roky, nazkoušel čtyři inscenace a proslavil se také v zahraničí. Na hudební složce La Putyky se podílela i trojice Vojěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián z kapely Nightwork. Šapitó pochází z mezinárodního novocirkusového festivalu Winterfest v Salzburgu. (sli)

Podívejte se na ukázku z nového představení La Putyky Up End Down

http://www.youtube.com/watch?v=JPC3GUSYRCo