Lanugo i Luno chystají vinyly. Budou na nich bonusy a akustické skladby

Redakce

Podobné názvy, zpěvačky v čele obou kapel. Řeč je o pražských kapelách Lanugo a Luno, obě si pro své fanoušky připravily nové vinyly.

Lanugo v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou na dvoj-desce vydá poslední album 2014 a přidá k němu čtyři nové skladby. „Vinyl, jehož zvuk dle mého názoru nebyl nikdy překonán, je pro nás logickým završením snahy dostat mezi posluchače naši hudbu v nejlepší možné zvukové kvalitě a v nadstandardním grafickém zpracování. Mimoto, gramofonová deska je přeci tak nádherná věc,“ dodává k vydání reedice zpěvačka Markéta Foukalová s tím, že na desce se objeví i koncertní verze písně Sára. Rozšířené vinylové album vyjde v dubnu tohoto roku a kapela ho pokřtí v pražském experimentálním prostoru NoD 29. dubna 2015.

Nové skladby na LP:
Nůžky, Rozhovor, Smutná vášeň, Sára, 2
Jarní koncerty Lanuga:
19. 3. Mladá Boleslav (DK), 20. 3. Děčín (Le Garage Noir), 21. 3. Jablonec (Na Rampě), 2. 4. Ostrava (Parník), 3. 4. Valašské Meziříčí (M-klub), 4. 4. Brno (Hrnem Brnem), 10. 4. Mariánské Lázně (D Club Dyleň), 11. 4. Plzeň (Buena Vista), 29. 4. Praha (NoD) 

S plány na vinyl je tu i další pražská kapela – Luno – zpěvačky Emy Brabcové. Už od prosince láká na akustické verze svých starších písniček, do kterých se pustila po velmi úspěšném akustickém koncertu v Paláci Akropolis loni na jaře. Deska Close To Silence (název vzešel z ankety na Facebooku a odkazuje k písni Close To Violence) vyjde 26. února a bude na ní i coververze písně od Depeche Mode Never Let Me Down Again. Album se bude křtít 27. března v Akropoli. (red)

Luno – akustické koncerty:
27. 3. Praha (Palác Akropolis – křest CD), 28. 3. Plzeň (Divadlo Pod Lampou), 23. 4. Brno (Fléda)