Leonard Cohen nadchl Prahu. Potřetí a téměř v osmdesáti

Redakce

Jen slova chvály a obdivu měli fanoušci směrem k letos devětasedmdesátiletému kanadskému písničkáři Leonardu Cohenovi, který se se svou novou desku Old Ideas stavil včera v pražské O2 areně. V Praze Cohen vystoupil potřetí.

Poslechněte si Leonarda Cohena v Youradiu

Zpěvák v typickém klobouku, s kapelou a třemi sboristkami zahájil vystoupení písní Dance Me to the End of Love z alba Various Positions. Přestože je na turné k aktuálnímu albu, které vydal loni po více než osmi letech, během vystoupení přerušeného dvacetiminutovou pauzou zazněly skladby z většiny jeho starších a oblíbených nahrávek, například Susanne, So Long, Marianne nebo největší hit Hallelujah. "Ten jeho naříkavý vypravěčský hlas mě vždycky srazí do kolen," podotkla jedna z posluchaček při skladbě Lover Lover Lover, která zakončila první část večera. "Kéž bych v osmdesáti tančila jako on," dodala druhá fanynka.

Montrealský rodák působil svěžím dojmem. Některé písně, například Everybody Knows, odzpíval vkleče a dal si velmi záležet na představování svých spoluhráčů, kteří se představili i sólově. Například Cohenova dlouholetá spolupracovnice, vokalistka Sharon Robinson, zazpívala píseň Alexandra Leaving.

Letošní Cohenova koncertní šňůra následovala po vyprodaných World Tour 2008 a World Tour 2009, na které se člen americké rokenrolové síně slávy vydal po 15 letech. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=UqwuDTEaROg