Letní tipy na krásu: 5 způsobů, jak byste se měli starat o svou pleť v horkých měsících

Redakce

Chcete přes léto svěží a dokonalou pleť? My vám poradíme, jak si ji udržovat během horkého a vlhkého počasí.

  1. Změňte základ hydratace – T zóna, která zahrnuje problematické části obličeje – čelo, nos a bradu, v létě v teplém a vlhkém počasí hodně leskne a to vytváří nelichotivý vzhled. V teplém počasí tedy používejte krémy, které neobsahují olej. Nebudete mít tak s platí problém.
  2. V létě používejte o odstín tmavší make up – V zimě je naše pleť bledá a je tedy nevhodné používat tmavý make up. V létě to je naopak. Naše tělo má tmavší barvu, díky slunečnímu záření, ale obličej se většině z nás moc neopaluje. Make up vždy testujte na krku, protože právě podle krku je vidět ten největší kontrast.
  3. Mějte u sebe vždy papírky na mastnou pleť – Během horka se naše pokožka mastí, tomu jednoduše nejde zabránit. Pokud ale chcete, aby vaše pleť vypadala dokonale, noste u sebe papírky, které absorbují mastnotu a nezanáší pleť jako několik vrstev pudru.
  4. Používejte barevné rtěnky – Vaše oblíbená matná rtěnka v mrtvém odstínu asi nebude tou správnou volbou na pláž. Sáhněte raději po rtěnce, která má barvu a šmrnc a bude lákat oči kolemjdoucích. Barevná rtěnka vás okamžitě rozzáří.
  5. Nezapomeňte na voděodolné doplňky – Kvůli potu a vlhkosti se nám rozmaže řasenka či oční stíny. Je proto nejlepší sáhnout po voděodolných variantách, které nás nezklamou.

Na závěr přidáváme video jako inspiraci pro letní líčení:

Video: Jak si z jedniček udělat trojky pomocí make upu

Konturování nohou? To už je zoufalství, ne?