Márdi z Vypsané fixy: Na turné rozbijeme hubu Večerníčkovi!

martin-wipplinger

Na velkém podzimním turné oslaví 20. narozeniny skupina Vypsaná fixa. Sama si bude předskakovat, ovšem v žádném klubu nezahraje stejný playlist. "Koncertní maniaci si klidně můžou dát více koncertů a vždycky uslyší něco jiného," láká na šňůru, která startuje 17. října v Jablonci, zpěvák Márdi. Za zády mu bude stát i navrátivší se basák Mejn.

Tím označením se v hudbě docela plýtvá. Přesto – cítí se Vypsaná fixa po dvaceti letech fungování jako legenda české klubové scény?
Ani moc ne. Legendy jsou ještě pořád na cestě před námi!

Kulatiny slavíte podzimním turné, které má podtitul „Před náma hrajeme my“. Jaké rarity předskakující Fixa publiku zahraje?
V tomto předkapelním bloku bychom chtěli zahrát hlavně písničky z prvních dvou demosnímků, takže třebaVečerníček, Vláček, Vypsanou fixou, Agresívní děda a další šílené songy, které jsme léta letoucí nehráli, ale pořád někdo chtěl, abychom je hráli. Teď to tedy přijde!

Museli jste po těch letech, kdy jste starší písničky naživo nehráli, hodně zkoušet?
Není to zas tak hrozný, jak jsme si mysleli. Je to strašně vtipný, doslova. Některý texty chytily nový rozměr, třeba rozbijeme hubu Večerníčkovi!

Jak moc vám v přípravě na nadcházející šňůru pomohlo to, že se do kapely vrátil baskytarista Mejn?
To bylo to nejlepší, co se mohlo stát. Mejn se vrátil už v létě a všechno je tak, jak má být. Doufejme, že to vydrží.

Nové video k písničce Gigi: Zápas s vlastními démony
Poslechněte si Vypsanou fixu v Youradiu

Budete na koncertech hrát hlavně písničky z nové desky Krásný smutný den, nebo hlavní „prezentační“ vlna proběhla už na jaře?
Písně z nový desky samozřejmě hrát budeme, ale ne v takové míře jako na jaře. Jedno je jasný: určitě nebudeme hrát všude ten samý playlist, to neděláme nikdy. Koncertní maniaci si klidně můžou dát víc koncertů a vždycky uslyší něco jiného. Seznam koncertů najdete tady.

Turné bude mít i částečně charitativní rozměr. Rozhodli jste se totiž vydražit koncertní bannery…
…právě se to celé rozjíždí na našem Facebooku! V rámci akce Fixí Fixely jsme nechali vyrobit 40 speciálních bannerů s našimi fotkami, který nafotil dlouhodobým časosběrem náš kamarád fotograf Aleš Formánek. Náhledy jsou na zmiňovaném Facebooku a lidi je v komentářích draží. Takto vydělané peníze vydělíme čtyřmi a každý z nás podpoří organizaci dle svého uvážení. Jde o školku ve vesnici Studená, hospic Ondrášek, Linku bezpečí a spolek Montessori v Pardubicích.

Je i přesto život Vypsané fixy pořád tak punkový, jako před lety v pardubickém Žluťáku?
Jasně! Akorát tenkrát to bylo Sex Pistols a Našrot, teď je tospíš E!E.

Témata:,