Václav Neckář dostane pamětní medaili z dílny Jaromíra Švejdíka

Redakce

Václava Neckáře letos v říjnu čeká vydání nového alba Mezi svými (Václav Neckář chystá desku Mezi svými. Písničky mu dali staří i mladí), ale také oslava 71. narozenin, které bude mít 23. října. Právě k nim, respektive opožděně k sedmdesátinám, dostane od Pražské mincovny zlaté a stříbrné pamětní medaile. 

Poslechněte si Václava Neckáře v Youradiu

Autorem výtvarného návrhu medailonu – v kombinaci s drážkami vinylového nosiče připomíná dobu před 50 lety, kdy vznikaly první nahrávky Václava Neckáře pro Supraphon – se stal výtvarník, skladatel a muzikant Jaromír Švejdík, kterého pojí s Václavem profesní i osobní vazby. Podílel se například na realizaci comebackového alba Dobrý časy, na hitu Půlnoční a objeví se i mezi autory na chystaném novém albu.

Do návrhu a  zpracování medailonu se zapojil samotný Václav Neckář, do sádrového modelu, který stojí na začátku celého složitého procesu výroby medaile, vyryl část portrétu. Medaile bude k dispozici v luxusním balení, jehož součástí bude booklet zachycující výrobu a přípravu medaile, a grafický list s portrétem Václava Neckáře od Jaromíra Švejdíka. (sli)