Melodie i kytarový nářez. Queens of the Stone Age se blíží do Prahy

Redakce

Z loňské recenze desky …Like Clockwork, které jsme dali 90 %: 

Ústřední postavou pětičlenného gangu Queens Of the Stone Age (QOTSA) je Josh Homme. V posledních letech se ovšem víc než své domovské kapele věnoval produkci, například významně ovlivnil zvuk novějších nahrávek britských Arctic Monkeys. Stihl si také natočit povedenou desku Them Crooked Vultures s dobrými kamarády Davem Grohlem z Foo Fighters a Johnem Paul Jonesem z Led Zeppelin.

Poslechněte si QOTSA v Youradiu

Loni tomu bylo deset let, co QOTSA vyšla třetí a asi nejlepší deska Songs For The Deaf. Skupina se od svého zvuku ale vlastně nikdy výrazně neodklonila a neustále používá hutné kytarové riffy, které dokáže efektně zanášet do melodických linek. Možná, že QOTSA v roce 2013 nejsou tak ostří, na druhou stranu například oproti čtvrtému albu Lullabies To Paralyze (2005) mají všechny novější skladby zapamatovatelný prvek; Josh Homme zkrátka uměl vždy napsat popový song, který zároveň obalil hlínou, aby si zachoval drsnou tvář rockera.

Máme za to, že tato slova jsou dobrou pozvánkou na pražský koncert, který proběhne ve Fóru Karlín 11. srpna. Možná, že patříte mezi ty, kteří Queens of The Stone Age slyšeli loni na Rock for People, kdy byla kapela jedním z headlinerů. Pro vás je tedy tahle pozvánka dvojí. Vstupenky stojí 850 korun. (sli)