Michaela hejtuje: 10 tipů, jak zůstat nad věcí, i když vás partner štve

Michaela Maršálová

V každém vztahu se občas stane, že se dvojice pohádá. Když to není moc často, je to ok. Jenže jak se chovat, aby nedošlo k rozchodu, i když jste aktuálně naštvaní na max? Mám pár tipů.

  1. Ráno moudřejší večera. Když se přihodí něco zlého, máme skoro všichni tendenci to hned začít řešit. Až se zase příště naštvete a budete chtít svému drahému hned volat a nadávat mu, zkuste to jinak. Nechte to v sobě uzrát, vyspěte se a uvidíte, že druhý den budete klidnější. Trochu.
  2. Nedrbat. Možná máte ve zvyku všechno probírat s kámoškou. Co se hádek s partnerem týká, doporučuju nikomu nic neříkat. S milým se pak usmíříte, ale pro vaši kamarádku už to vždycky bude ten, co udělal to a ono.
  3. Sport. Vyběhejte ten vztek, nebo jděte do fitka a zvedejte činky do umření. Je známo, že pohyb léčí – i psychiku.
  4. Práce. Sedněte k práci a makejte. Dožeňte resty a budete ze sebe mít dobrý pocit. Taky tím zaměstnáte hlavu a nebudete tak pořád dokola přemýšlet o hádce.
  5. Zvířata. Vezměte psa na dlouhou procházku do přírodu. Pokud nemáte svého, za nějakým zajeďte a zablbněte s ním. Zvířata mají skvělé nadání léčit naše špatné nálady.
  6. Rodina. Zavolejte mámě nebo babičce a skočte k nim na rodinný oběd. O problémech doma nemluvte. Jen si užívejte, že vás mají rádi a že vás rádi vidí. Rodinu máte jen jednu a je dobré s ní být. Podrží vás i v těch nejhorších chvílích.
  7. Žádný alkohol. Možná si myslíte, že dát si pár skleniček a na vše aspoň na chvíli zapomenout je dobrý nápad, ale vyvedeme vás z omylu – není. Druhý den budete mít kocovinu a bude vám ještě hůř. Navíc všichni víme, co dokážou opilecké zprávy…
  8. Klid. Snažte se být v klidu. Ono se nakonec všechno nějak vyřeší a nemá cenu hysterčit.
  9. Dýchání. Prodýchejte bolest, kterou cítíte. Uleví se vám.
  10. Proberte to. Nakonec si sedněte s partnerem a o problému se pokud možno v klidu pobavte. Nekřičte, nebuďte sprostí a snažte se najít východisko, které bude vyhovovat vám oběma.