Michaela hejtuje: Jak si ženy šlapou po štěstí

Michaela Maršálová

Viděla jsem Manželské etudy: Nová generece a nedá mi to nemít k tomu tuhle poznámku - v dokumentu se nadržuje ženě. A k tomu mě hned napadl námět na můj dnešní hejt - ženy si šlapou po štěstí.

V novém filmu Hany Třeštíkové Manželské etudy: Nová generace sledujeme příběh Mirky a Jakuba. Nemohla jsem si pomoct, ale přišlo mi, že z Jakuba se tam dělá malý harant, kdežto Mirka je zobrazována jako zodpovědná dáma. Sama ale přiznala, že je hysterka a prudí.

A to mě dovedlo k myšlence, že takhle je to vždycky. Pro venkovního pozorovatele to často vypadá, že žena je ta hodná a rozumná, kdežto chlap je k ničemu a chová se jako kluk. Pak třeba praskne na týpka nevěra a všichni ho lynčují. Jenže chyba je vždy na obou stranách. A často to bývá právě tak, že žena prudí a pak se diví, že jí milý uteče za jinou.

Sám Jakub v dokumentu říká, že ke štěstí mu stačí pravidelný sex, jídlo a domácí pohoda. Jasněji to říci nemohl. Myslím, že by se téhle trojčlenky měla držet každá žena a bude s manželem žít šťastně až do smrti.