Michal Prokop chystá po šesti letech novou desku

Redakce

Zpěvák a moderátor Michal Prokop začíná po šesti letech od nahrávky Poprvé naposledy natáčet nové studiové album. Pětašedesátiletého Prokopa při nahrávání doprovodí současný Framus Five s hostujícím klávesistou Petrem Skoumalem. Na desce bude osm písní přímo z dílny Prokopa, tři od Skoumala, jedna nebo dvě od Jana Hrubého a Luboše Andršta.

Zatím bezejmenná nahrávka, která by se měla objevit v létě, prý bude po hudební stránce velmi pestrá. "Chvíli rockově bluesová, chvíli najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím," charakterizuje nahrávku Prokop.

Písničky vznikaly na hotové texty. Jsou mezi nimi některé dosud nevydané texty Pavla Šruta, Prokop zároveň oslovil Skoumala, který patří k jeho dvorním skladatelům. Další nabídl Jan Lacina.

Album vzniká ve vlastní produkci Prokopa, spoluproducenty jsou vydavatel David Gaydečka a Prokopův bratr Ivan. O grafiku se postará Karel Haloun s Luďkem Kubíkem. (sli)