Video: Sportujte, nabádá Adam Mišík školní děti. Sám kdysi hrával fotbal

Redakce

Zpěvák Adam Mišík nazpíval pro projekt Sazka Olympijský víceboj píseň Tak pojď!, kterou apeluje na děti: sportujte!

„Sport je super věc, dobrá škola do života. Když jsem vyrůstal, zabavil jsem se, poznal jsem nějaký kolektiv, věnoval jsem se něčemu naplno. Je dobré, aby se děti něčemu věnovaly, protože jinak člověk ztrácí motivaci,“ řekl Adam Mišík, který do dvanácti let hrával fotbal. „Můj táta na Dukle hrál až do dorostu fotbal. Já jsem vyrůstal ve fotbalovém prostředí a snil jsem dokonce o tom, že ze mě bude fotbalista. Pak jsem si vybral umění a moje sportovní kariéra skončila. Je fakt, že někdy mi sport schází,“ dodal Mišík.


Klip je součástí doplňkového úkolu pro školy – mají vymyslet jednoduchou a vtipnou choreografii, inspirovat se při ní tanečními prvky z refrénu písničky Adama Mišíka, zapojit co nejvíc žáků a natočit video.

V rámci projektu plní školáci osm disciplín, které testují jejich základní fyzické schopnosti. Nejde o to, kdo je nejrychlejší či nejsilnější, ale o to, aby děti našly cestu ke sportu, překonávaly se a vyhrály samy nad sebou. Motivací je pro ně možnost setkat se s olympioniky nebo šance vyhrát koncert Adama Mišíka. (red)