Na Macy Gray se bojovalo o čtvrtky s textem písniček

Matejvanecek

Byli jste na sobotním pražském koncertě Macy Gray? A mysleli jste si, že tahle chrapláková dáma přijela představit aktuální desku Sellout? Pak jste možná odcházeli překvapení, že z novinky zazněly jen dvě písničky. Letní Praha patřila totiž výběru zpěvaččiných hitů. A co teprve ty převleky!

Na to, že jsou prázdniny, dorazilo do pražského klubu KD Vltavská na Macy Gray až překvapivě hodně lidí. S Zpívejte s námi, ano? blížící se ohlášenou hodinou startu koncertu jejich netrpělivost rostla a každý pohyb "za oponou" v nich vzbudil místy až frenetický jásot a skandování Macyna jména.

Macy G. na pódium dorazila i se svou pětičlennou doprovodnou kapelou a vokalistkou úderem deváté. Společně pak rozpoutali doslova hudební žně. R´n´B, soul, jazz, hiphop – a  po několika minutách se tančilo snad i na ulici u vchodu do klubu.

Koule.cz: Jaké to bylo na minulém koncertě Macy Gray v Praze?

Nejvýš samozřejmě čněla samotná Macy Gray, a to nejen díky vysokánským podpatkům, barevnému boa kolem krku či slušivému obleku.

Do své show skvěle zapojovala publikum, které jí to vděčně vracelo zpět. Užívalo si nejen hitovky Still, I Try nebo Sweet Baby, ale i neotřelé a svěže podané coververze – Nothing Else Matters od Metalliky zní v jejím podání jako sympatický novodobý soul.

Perličkou byla starší skladba Oblivion, při které jeden z bedňáků přítomným ukazoval text skladby na velkých čtvrtkách. Ty pak odhazoval do publika, kde se o ně mezi fanoušky strhl boj.

Macy Gray v Praze – Oblivion

http://www.youtube.com/watch?v=Xyz77LV2QYg

Macy Gray v Praze – I Try

Macy Gray stejně jako před dvěma lety v pražském SaSazU ukázala, že jestli je tu někdo královna koncertních večírků, pak je to žena s iniciálami M. G. I přesto, že už to dávno není třicítka z dob nejúspěšnější desky On How Life Is.

Macy Gray
Praha, KC Vltavská, 16. Července 2011

Témata:, ,