Napěchovaná O2 arena blahopřála Žbirkovi k šedesátinám

Redakce

Koncertem v pražské O2 areně oslavil zpěvák Miro Žbirka své šedesáté narozeniny. Slovenský hudebník žijící v Praze představil své největší hity v symfonickém, rockovém i akustickém provedení a když symfonici z Moravské filharmonie Olomouc spustili melodii Happy Birthday, blahopřála mu celá naplněná hala.

Akci nazvanou Miro Žbirka, Happy Birthday otevřel set košický The Beatles revival Backwards. Poté hlavní hvězda večera zahrála své známé písně a představila několik hostů. Mezi nimi byl například Laco Lučenič, Žbirkův bývalý spoluhráč ze skupin Modus a Limit, s nímž si připomněl starý hit Biely kvet.

"Všichni návštěvníci dnešního koncertu museli projít selekcí, aby byli fotogeničtí, protože koncert natáčí televize," žertoval Žbirka.

Poslechněte si Miro Žbirku v YouRadiu

V další části večera představil Miro doprovázející symfoniky z Moravské filharmonie, jejichž dirigent Adrian Kokoš se stal kmotrem při improvizovaném křtu boxu s kompletem Žbirkových alb. Symfonici pak vyšperkovali hity jako Balada o poľných vtákoch, Len s ňou, Deny či duet Čo bolí, to prebolí, ve kterém se představila zpěvačka Martha.

Ke konci vystoupení Žbirka nadšenému publiku představil směs svých známých melodií spojenou do jednoho bloku. "Děláme to kvůli času, už zítra se tady asi bude hrát hokej, tak nesmíme zdržovat. Musím skromně říct, že asi máme moc hitů."

Zpěvák, jenž vyrůstal ve slovensko-anglické rodině, se tradičně vyznal ze své lásky ke skupině Beatles, tentokrát zařazením skladeb All You Need Is Love a Hey Jude, což se publiku velmi líbilo a radostně si zatančilo mezi sedačkami. V přídavku provázeném opět ovacemi vestoje se Žbirka vrátil ke starší Atlantídě. (sli)