Nejlepší tanečníci? Potkejte se s nimi na České taneční platformě

Redakce

Deset nejlepších tanečních inscenací uplynulé sezóny obsadí ve dnech od 9. do 12. dubna pražská divadla. Začíná totiž 21. ročník České taneční platformyfestivalu věnovanému současnému tanci a pohybovému divadlu. Akce je vyhledávaná jak laickou veřejností, tak odborníky, kteří vybírají mezi tanečníky nové talenty soudobé scény. 

Vybraná představení prezentují přesah tance do jiných uměleckých oborů, reflektují akutální společenská témata a dokazují, že se tuzemská taneční scéna dokáže vyrovnat světové konkurenci. Účastníky letošního ročníku, jehož mottem je Posouvání hranic, bude například sdružení absolventů Konzervatoře Duncan centre NANONACH, několikrát oceněná skupina Spitfire company, věnující se fyzickému a experimentálnímu tanci nebo taneční skupina divadla Ponec, VerTeDance

Na programu festivalu jsou také přednášky, diskuze, Ateliér čtení tance a v neposlední řadě i ceny udílené mezinárodní porotou. Performěři tak budou, stejně jako každý rok, soutěřit i prestižní tituly Taneční inscenace roku, Tanečník roku a Cenu za světelný design i o cenu diváků.