Tata Bojs pokřtí v listopadu novou desku. Bude znít jako elektro v 80. letech?

Redakce

Skupina Tata Bojs z Hanspaulky oznámila, že 12. listopadu ve Foru Karlín pokřtí svou novou, prozatím bezejmennou desku. Lístky na koncert, vylepšený jako vždy speciální scénou z dílny bubeníka Milana Caise, seženete od 390 Kč.

„V tuhle chvíli je hotová zhruba polovina alba. Kluci teď pracovali nějakou dobu beze mne, protože jsem dělal hudbu k filmu Malý pán. V porovnání s Ležatou osmičkou (recenze) se tak situace trochu otočila, ale teď už do toho zase naskakuju. Máme spoustu demáčů a nápadů. Teď je potřeba z toho vybrat to nejzajímavější, takže si brzo otevřeme lahvinku, budeme poslouchat, vyzobávat oříšky i nejzajímavější nápady,“ přibližuje Milan Cais aktuální stav tvůrčího procesu nového alba.

Fotoreport z prosincového křtu vinylu Tata Bojs

Co se zvuku novinky týče, Milan Cais naznačuje, že by mohl vycházet z prosincového dvojsinglu Strana A, tedy písní Antikvariát (klip je tady) a S ní (klip je tady). „Zatím je to spíš jen v našich hlavách, ale shodli jsme se, že víc než nějaké kytarové blázince by se nám líbil electro sound 80tých let pohledem současnosti.“

„Občas se říká, že revival osmdesátek trval déle, než trvala celá osmdesátá léta. Možná bychom to mohli dotáhnout ještě dál, že bychom udělali revival tohoto revivalu. Ale kdo ví, jak deska nakonec bude znít a jak vyzní. Dneska je moderní ten, kdo ví, který z retro zvuků je momentálně v kurzu. To neřešíme. Bereme si, odkud chceme, a používáme to jak chceme,“ dodává baskytarista Mardoša.

Sólově v Praze budou Tata Bojs k vidění ale i na jaře, 16. 4. na koncertě v rámci Nočního běhu pro Světlušku a 31. 5. v Divadle v Celetné, kde zahrají akusticky pro Nadační fond Šestý smysl. (red)

Takhle Tata Bojs trénují na běh pro Světlušku: