Nejznámější přistání UFO. Věříte na mimozemšťany?

David Šohaj

Na UFO neboli neidentifikovatelné létající objekty můžete samozřejmě mít různé názory. Ano, i dnes se jedná o velmi kontroverzní téma. Ať už ale na existenci mimozemských civilizací a jejich vyspělých technologií věříte, či ne, určité podivné případy v naší historii lze jen těžko ignorovat. Jasně, možná se jednalo o nějaké utajené vládní experimenty, možná ale taky ne. V dnešním článku se podíváme na několik takových dosud ne zcela uspokojivě objasněných případů.

Roswell

Roswell je docela malé americké město nacházející se ve státě Nové Mexiko. Žije zde necelých 50 tisíc obyvatel, ale město se už jednou provždy proslavilo právě díky tzv. Roswellskému incidentu. 2. června roku 1947 tady byl pozorován výskyt létajícího talíře, respektive jeho náhlé nehody. Následující den v časných ranních hodinách byly asi 127 kilometrů od města nalezeny jeho trosky. Celý incident byl následně americkou vládou označen za nehodu nějakého meteorologického balónu, který zde měl zkoumat vlivy počasí. Díky mnoha očitým svědkům a svědectvím i ze strany vládních úředníků je ale jasné, že takhle to nebylo. Některé spekulace dokonce tvrdí, že u Roswellu byl nalezen zcela zachovalý havarovaný létající talíř s několika mrtvými těly údajných mimozemšťanů.

New Jersey

O hodně novější případ vidění UFO se odehrál v roce 2001 nad frekventovanou silnicí New Jersey Turnpike. Asi patnáct minut po půlnoci z 14. července tady mnoho motoristů vidělo podivná světla na nebesích. Světla měla mít zvláštní oranžovo-žlutou barvu a kontroloři letecké dopravy následně (tedy alespoň zpočátku) svorně popírali, že by se tady testovala jakákoli letadla či vojenské letouny. Vláda Spojených států všechny spekulace opět pochopitelně dementovala, ale ať už to bylo jakkoli, jedná se o jeden z nejserióznějších výskytů UFO v moderní historii lidstva.

Hitler a UFO

Věřte, nebo ne, mnohé konspirace spojené s mimozemšťany se točí i okolo nechvalně proslulého německého diktátora Adolfa Hitlera. Hitler existenci nějakého mimozemského druhu rozhodně nevyvracel. V bezprostřední blízkosti jedné polské vesničky jménem Ludwikowice dodnes najdete velký betonový monument. Tato stavba, které se přezdívá Mucholapka, měla údajně přímo sloužit jako přistávací plocha pro létající talíře. Podle odpůrců těchto teorií se sice jednalo o nějakou nedokončenou věž s chladícími systémy, ale faktem je, že registrujeme ještě jeden případ pozorování UFO z tohoto období. Sám Hitler navíc měl usilovat o vytvoření vlastní armády létajících talířů.

Vranov nad Dyjí

A co UFO, mimozemšťané a jejich výskyt u nás v České republice? Jeden z asi nejznámějších případů se měl odehrát už v roce 1987 ve Vranově nad Dyjí v bezprostřední blízkosti státní hranice s Rakouskem. Krátce před revolucí byla ještě hraniční zóna podrobena velmi přísnému dohledu a když se zde objevil neznámý létající objekt, takřka okamžitě se k němu začal přibližovat povolaný vojenský vrtulník. Objekt, který měl podle svědků doutníkový tvar, nebylo možné zaměřit, a tak se nepodařila ani povolená střelba. Objekt brzy zmizel kdesi v dáli, měl však dosahovat odhadované rychlosti až 2700 kilometrů v hodině…