Nový Xindl X vyjde v létě, singl je v plánu na květen

Redakce

Ondřej Ládek alias Xindl X chystá pro své fanoušky řadu novinek. Za pár dní bude hostovat v novém klipu Elita kapely Eddie Stoilow, na jaře pojede s vlastní kapelou sérii koncertů a v květnu vyšle ven nový singl z desky, která by měla vyjít na přelomu srpna a září. Podzim pak bude ve znamení divadelního koncertního turné.

"Deska bude mít nečekaně nexindlovský název Láska. Většina textů je totiž o touze po lásce a o touze po úspěchu a o tom, jak v dnešní společnosti tyhle touhy kolidují," vysvětluje Xindl X, který v současné době dokončuje písničky pro představení Plantáž s podtitulem Muzikál ve větším než malém množství.

"Jde o variace na Čechova, které se odehrávají na marihuanové pláži, napsal to německý dramatik David Gieselmann. Hudbu ke hře složil Tomáš Polák z Mig 21," dodává ke hře, které bude mít premiéru 15. března v Divadle Na prádle.

Ve stejný den začíná Xindlovo turné s kapelou. Každý koncert by měl mít zhruba dvě hodiny. Zazní jak starší písničky, tak skladby, které na žádné desce nevyšly. (sli)

Jarní série koncertů Xindla X

15. 3. Šumperk (H-Klub)
16. 3. Opava ( Art Klub)
17. 3. Ostrava (Barrák)
21. 3. Brno (Fléda)
30. 3. Mariánské Lázně (Na rampě)
12. 4. Olomouc (U-Klub)
13. 4. Krnov (Kofola Club)
14. 4. Zlín (Klub Golem)
27. 4. Rožnov pod Radhoštěm (Společenský dům)
28. 4. Prostějov (Apollo 13)