Objevily se vzácné a krásné fotky Marilyn Monroe, které jste ještě neviděli

Redakce

Odkaz Marilyn Monroe nepřestává žít ani po pětapadesáti letech od její smrti. Pořád se objevují nová fakta, fotografie a stále se řeší příčiny její záhadné smrti. Jedno jí ale zřejmě nikdy nikdo nevezme. A to je fakt, že patří mezi největší osobnosti celé lidské historie, ať už si o ní, kdo chce, co chce, myslí.

Není ničím neobvyklým, že už za svého života byla celebritou první kategorie, která si mohla vybírat role nebo milence, jaké jen chtěla, ale také si mohla vybírat fotografy, o kterých byla přesvědčena, že zachytí její osobnost a krásu nejlépe. V roce 1954 se tak dostala do hledáčku fotografa Miltona H. Greena.

Výsledek této práce je vidět na více než pěti tisících snímcích, které spolu nafotili v průběhu tří let. Poprvé se potakli roku 1953, kdy Greene fotil herečku pro časopis LOOK. Ti dva se dokonce tak sblížili, že ikonická blondýnka skoro tři roky žila přímo u něj doma s jeho ženou a synem v Connecticutu a také spolu založili společnost Marilyn Monroe Productions.

Jejich společná práce je skutečně pozoruhodná a zachycuje herečku a zpěvačku tak, jak ji možná úplně neznáte. Nové fotografie se objevily v knize The Essential Marilyn Monroe, Milton H. Greene: 50 Sessions a kromě obvyklých napózovaných snímků se v nich objevují i mnohem lidštější záběry, v naší galerii například můžete vidět veselou momentku se synem fotografa.

Marilyn Monroe