Co stojí za legendární fotografií Sophie Loren a Jayne Mansfield

Redakce

Světem už několik desítek let koluje ve své podstatě zábavný fotografický snímek Sophie Loren a Jayne Mansfield, který prý sama italská herečka nikdy nepodepsala a ani nepodepíše. Má pro to své důvody. Jednak s tím dle vlastních slov nechce mít nic společného a jednak jí jde o zachování respektu vůči herecké kolegyni Jayne Mansfield, která tragicky zemřela v pouhých čtyřiatřiceti letech při autonehodě, kdy její vůz narazil do přívěsu traktoru.

Snímek byl pořízen přesně před šedesáti lety a zobrazuje Loren, jak tajně a poněkud pohrdavě háže očkem na bujné poprsí Mansfield. Loren v té době teprve rozjížděla svou zámořskou kariéru a právě podepsala smlouvu se studiem Paramount. Pří té příležitosti studio uspořádalo velkou uvítací party v Bevery Hills, na niž byla pozvána také slavná blonďatá herečka Jayne Mansfield, a ty dvě se v jednu chvíli ocitly vedle sebe za stolem.

Mansfield si v ten večer vzala na sebe outfit, který odhaloval snad vše, co odhalit šlo, a k zírání přímo nabádal. Každou vteřinu se tehdy mohlo stát, že jí z šatů něco vykoukne a poprask nabere na obrátkách. K tomu nakonec přímo nedošlo, ale ke zhlédnutí toho bylo dost, a tak byla její ňadra v médiích dlouhou dobu pravidelně cenzurována a překryta černým proužkem.

„Musela vědět, že na ni všichni koukají. A podívejte se na té fotce na mě! Kde jsou moji oči? Zírám na její prsa, protože jsem měla strach, že mi spadnou do talíře! To zděšení je na mně vidět, třásla jsem se strachy, že všechno, co má uvnitř těch šatů najednou udělá BUM a rozlije se to po celém stole,“ vypráví o fotografii Sophie Loren. Herečka nicméně dodala, že ačkoli se obě hvězdy na sebe na snímcích usmívají, právě ten nejslavnější nejvěrněji zobrazuje atmosféru jejich vztahu.

Sophia Loren