Olympiáda začíná. Zahrají Blur, Snow Patrol nebo Paul McCartney

Redakce

Olympiáda v Londýně, která oficiálně startuje v pátek 27. července 2012 slavnostním ceremoniálem v režii Dannyho Boyla (Trainspotting, Milionář v chatrči), bude letos i hudebním svátkem.

Nemáme tím na mysli koncerty českých kapel v českém olympijském domě, i když i ty mají docela sympatický scénář; zahrají Charlie Straight nebo Toxique.

Jde o oficiální show, na níž se kromě anoncovaného vystoupení Paula McCartneyho představí i řada dalších britských kapel.
Souběžně s ceremoniálem na hlavním stadionu bude v probíhat show, v rámci níž za Anglii vystoupí Duran Duran, za severní Irsko Snow Patrol, za Wales Stereophonics a za Skotsko Paolo Nutini. Návštěvníci koncertu budou moci sledovat hlavní ceremoniál na velkoplošných obrazovkách.

Závěr olympiády bude patřit Blur a také New Order, kteří se představí 12. srpna na obrovském koncertě v Hyde Parku.

Poslechněte si všechny kapely v YouRadiu

Výběr Duran Duran se přitom u veřejnosti nesetkal s velkým ohlasem. Lidé si také utahovali z toho, že organizátoři se pro zahajovací ceremoniál snažili nejprve oslovit The Who, a to včetně zesnulého bubeníka Keitha Moona. "Vsadím se, že Duran Duran dostali nabídku na poslední chvíli, když organizátoři zjistili, že Keith Moon umřel v roce 1978," napsal jeden z Londýňanů.

O průvodní melodii olympiády v Londýně se postarali Muse s písničkou Survival.

Už včera, tedy ve čtvrtek 26. 7., proběhl v Hyde Parku koncert, kde se vítala olympijská pochodeň. Na průměrné akci zahráli Dizee Rascal, Eliza Doolittle nebo Katy B. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=HBu14q1dNP0