Ozzy Osbourne polil v Praze spokojené fanoušky vodou z kýblu

Redakce

Legendární postava světové rockové scény Ozzy Osbourne se svými hudebními přáteli včera pražské O2 areně dala částečně zapomenout na zrušené vstoupení Black Sabbath (Komplet Black Sabbat nepřijedou…). Třiašedesátiletý britský zpěvák představil nejen skladby ze svých sólových alb, ale také hity skupiny, z níž v roce 1979 odešel na sólovou dráhu.

Ozzy zahájil vystoupení skladbou Bark At the Moon Bark ze své třetí sólové studiové desky z roku 1983. Hned při ní polil sebe a první řady vodou z kýblu a později ještě přidal proud vody z hadice.

Zpěvák v lesklém černém oblečení a s dlouhými zplihlými vlasy poté zazpíval píseň Mr. Crowley z alba Blizzard of Ozz která je poctou anglickému okultistovi Aleisterovi Crowleymu. Za zády se svou skupinou potetovaných hudebníků nabídl Osbourne další skladby ze svých samostatných alb, například Suicide Solution, I Don’t Know či Shot In the Dark.

V bloku skladeb z období působení v Black Sabbath, mezi kterými zazněla i War Pigs s protiválečnou projekcí nebo slavný Iron Man, se na pódiu objevil baskytarista Black Sabbath Geezer Butler. Jako další host vystoupil kytarista Zakk Wylde, bývalý člen Ozzyho doprovodné kapely, který se představil i jako lídr předskakující skupiny Black Label Society.

V závěrečném bloku Osbournových písní nechyběla skladba I Don’t Want to Change the World z desky More Tears, za níž v roce 1993 získal Grammy. S diváky se rozloučil jedním z největších hitů Blask Sabbath, skladbou Paranoid. (sli)