• Září 1997 – Britští Rolling Stones vydali singl Anybody Seen My Baby?, který byl pilotním singlem k albu Bridges To Babylon. Později se ukázalo, že píseň je podobná hitu zpěvačky k.d. lang Constant Craving z roku 1992. „Stounům“ tehdy hrozila žaloba, ale sami nabídli zpěvačce a jejímu skladatelovi Benu Minkovi spoluautorství, což oba přijali a spor byl zažehnán.
  • Březen 2001 – Římský odvolací soud zvrátil rozhodnutí soudu nižší instance a očistil megastar populární hudby Michaela Jacksona (zemřel v roce 2009) od obvinění z plagiátorství. Ukončil tak šest let trvající soudní maratón, jenž začal poté, co v roce 1995 italský zpěvák Al Bano obvinil Jacksona z krádeže jeho hudebního motivu. Al Bano nařkl Jacksona, že zcizil melodii jeho skladby z roku 1987 I Cigni di Balaka a použil ji v písni Will You Be There na slavném albu Dangerous, které se stalo v roce 1991 celosvětovým hitem.
  • Listopad 2005 – Soud v Belgii zakázal prodávat a hrát hit Madonny Frozen, který se podle jeho verdiktu ve čtyřech taktech shodoval s melodií jedné písně místního skladatele Salvatorea Acquaviva. Po dlouhé a složité právní bitvě byl rozsudek v roce 2014 zrušen.
  • Červen 2008 – Málo známá americká skupina Creaky Boards obvinila mnohem slavnější kapelu Coldplay z plagiátorství. Zpěvák hvězdné britské čtveřice Chris Martin si podle ní neoprávněně přivlastnil hudbu pro titulní skladbu jejich nového alba Viva La Vida Or Death and All His Friends z písně Creaky Boards. Skupina nakonec svou žalobu stáhla.
  • Srpen 2014 – Newyorský soud rozhodl, že španělská verze hitu slavné kolumbijské zpěvačky Shakiry Loca je plagiátem písně Loca con su Tiguere, kterou v 90. letech složil dominikánský skladatel Ramon „Arias“ Vasquez. Součástí rozsudku bylo vyrovnání mezi nahrávací společností Shakiry a společností, která vlastní práva na píseň od Vasqueze. Loni v srpnu však stejný soud rozhodl o tom, že důkazy, předložené právníky Vasqueze, jsou falešné a původní rozsudek zrušil.