Prago Union a Manželé dorazí na Hip Hop Kemp

Redakce

Britská skupina Phi Life Cypher, která spolupracovala například s Gorillaz, pražští rappeři Prago Union a legendární Manželé jsou prvními oznámenými účastníky festivalu Hip Hop Kemp.
Jubilejní 10. ročník se uskuteční od 18. do 20. srpna 2011 v prostorách Festivalparku v Hradci Králové. Podle organizátora Martina Boltíka bude festival oznamovat nová jména deset nadcházejících dní. Vstupenky od 1100 Kč můžete pořídit přes Eventim.

Phi Life Cypher svou účastí připomenou počátky Hip Hop Kempu, kterého se zúčastnili v letech 2002 a 2003. Prago Union letos splnili roli favorita žánrových cen Anděl 2010, když vyhráli v kategorii hip-hop & r’n’b. Nominaci od hudebních odborníků získala za album Dezorient express.
Skupinu Manželé proslavilo album Je to vono, jedna ze zásadních nahrávek tuzemské hudební scény 80. let. Údajně první nahrávka českého hip hopu vznikala v období 1984 až 1985 v obývacím pokoji na pražském sídlišti Jižní Město.

Královéhradecký Hip Hop Kemp loni přilákal přes 10 tisíc návštěvníků. Loni na akci zazářili Khalil z formace Livin‘ Proof, duo Reflection Eternal, polská HIFI Banda či slovenští H16 a Moja Reč. Tuzemskou scénu zastoupili například PSH a Indy & Wich. (sli)

Poslechněte si Manžele

http://www.youtube.com/watch?v=1MizeKRpx5M