Princezna Diana se chystá do kina. Hrát ji bude Naomi Watts

Redakce

Na září se do kin chystá film Diana, který se soustředí na poslední dva roky života princezny z Walesu, její charitativní práci a také na málo známý milostný vztah s lékařem Hasnatem Khanem. Snímek přiblíží i přestrojení a další triky, které musela princezna Diana používat, aby se mohla se svou utajovanou láskou scházet mimo dosah fotografů a vlastní ochranky. 

"Když Diana potká Khana, pochopí, jak je důležité lásku nejen dávat, ale také ji přijímat,“ vysvětluje režisér filmu Oliver Hirschbiegel, který točil i Pád třetí říše.

Tvůrci snímku vycházeli z archivních materiálů, z dopisů, které Diana psala, z konzultací s odborníky a z rozhovorů s osobami, které se s princeznou setkaly. Scenárista Stephen Jeffreys se s Dianou dokonce osobně setkal „Z rozhovoru s ní jsem si uvědomil, že obraz hloupé nány, který o ní vytvořila média, je chybný. Byla pohotová, důvtipná a inteligentní. Tenhle rozhovor mi sloužil jako inspirace při psaní filmu. Vracel jsem se k jejímu hlasu pokaždé, když jsem přemýšlel, co by mohla říkat," vysvětluje.

Roli Lady Diany si ve snímku zahraje Naomi Watts, nominovaná na Oscara za filmy 21 Gramů a Nic nás nerozdělí, a Naveen Andrews, známý z Anglického pacienta a seriálu Ztraceni.

Princezna Diana zahynula se svým milencem Dodi Al-Fayedem v roce 1997 při autonehodě. Řidič vozu při úprku před novináři havaroval v jednom z pařížských tunelů. (sli)