Redaktor Koule.cz Jiří Vaněk vydal knížku Sebedrás

Redakce

Baví ho muzika, o které píše na Kouli, ale je také úspěšným bloggerem. Jiří Vaněk (*1978) si pod nickem Fiksu Pojka čtivě zapisuje postřehy a zážitky, které před pár týdny vyšly v autobiografické knížce Sebedrás u nakladatelství Plus.
Ať už se děj Jirkovy první knížky odehrává v Praze nebo v Nepálu, téma se nemění; kniha vypráví o věcech, které řeší s vypětím všech sil každý třicátník – o rozpadajících se a počínajících milostných vztazích, alkoholu, fotbalu, sexu, drogách a rock’n’rollu. Ze Sebedrásu na vás ale nevypadnou ani banální emocionální výlevy, ani nezávazné žertování à la Comeback, jehož je Jiří v civilním životě scenáristou; místo toho se autor na svůj život dívá se sebeironickým odstupem a přibližuje jej úspornou, bloggerskou zkratkou. Využívá přitom širokou škálu literárních, hudebních a popkulturních narážek, sahajících od Jakuba Demla přes The Beatles, Boba Dylana, Joy Division, Pixies či Morrisseyho až k sitcomům The Big Bang Theory a How I Met Your Mother.
Zkuste si tenhle čtivý příběh o hledání a (ne)nacházení lásky a sebe sama v podivném velkoměstském světě na počátku 21. století přečíst sami. Knížku si můžete objednat třeba přes internetový obchod Kosmas.cz. (sli)

O autorovi Sebedrásu
Jiří Vaněk vystudoval matematiku na MFF UK, nedostudoval logiku na FF UK. Pracoval jako holka pro všechno v prodejně čerpadel, vysokoškolský pedagog, novinář, PR konzultant, hudební dramaturg, programátor a scenárista. Příležitostně vystupuje s různými hudebními uskupeními, nejčastěji sólově s akustickou kytarou pod pseudonymem Singleton. Od října 2004 píše pod přezdívkou Fiksu pojka blog, z něhož vychází i kniha Sebedrás.

Poslechněte si Jiřího Vaňka v duu s Terezou Nvotovou

http://www.youtube.com/watch?v=P_r8HdaMTXE