Scény, které nám v sedmé řadě seriálu Hra o trůny rozhodně chyběly

Eva Vogelová

Sedmá série seriálu Hra o trůny byla sice napínavá jako obvykle, ale některé scény nám tam rozhodně chyběly. Vám také?

Více prostoru pro Bronna a Podricka. Všimli jste si, že se v sedmé sérii objevili Bronn a Podrick velmi málo? Také vám chyběly vtípky od pravé ruky Jaimeho Lannistera nebo nešikovnost pomocníka Brienne z Tarthu? Velmi divná scéna byla, když se sešli v Králově přístavišti Jon Snow, Daenerys Targaryen, Cersei Lannister a další. Bylo to velmi důležité debatování o Bílých chodcích. Od začátku bylo jasné, že to bude bouřlivý rozhovor, ale Bronn vyzval Podricka, aby s ním odešel pryč. Tvůrci nás v tomto případě připravili o několik vtipných výroků od těchto dvou postav. Známe důvod toho, proč to tak bylo. Herci Lena Headey (Cersei Lannister) a Jerome Flynn (Bronn) to spolu ve skutečnosti nějakou dobu táhli. Bohužel to mezi nimi nedopadlo zrovna nejlépe, proto spolu na place nikdy netočí.

Podrick a Tyrion

Málo intrik a sexu. V sedmé řadě jde už pomalu o život celého lidstva. Bílí chodci dorazili a zima s nimi. Jon Snow a Daenerys Targaryen se snaží zachránit svět před chodícími kostrami. Na pletichy mezi rody tedy nezbývá už moc prostoru ani času. Jediný, kdo se hrozby za Zdí nezalekl, byla Cersei. Ta se neustále snaží udržet pro sebe korunu a na světu jí absolutně nezáleží. Ostatní by si z královny měli vzít příklad, protože kvůli světu plného bezpráví a nespravedlnosti jsme ten seriál sledovali. Kdyby nebylo jí, všichni by se semkli a měli se rádi. Možná by je chodící kostry pozabíjely, ale v zásadě by z toho byl happyend, protože by se všichni najednou měli rádi. Mimo jiné jeden z největších pletichářů byl Malíček, který už je však bohužel po smrti vlivem Aryi a Sansy. Sex byl také stěžejním tahákem, kterým si populární seriál přilákával některé diváky. V téhle sérii se mu nevěnuje moc pozornosti. Pamatujete si na Joffreyho zvrácenosti, kterých se dopouštěl na prostitutkách? To byla lahoda. V sedmé sérii jsme viděli akorát nahý zadek Jona Snowa a to ještě v úplně posledním dílu. Takže nic moc.

GoT

Opravdu se sestry Starkovy udobřily? Další věc, která nám v seriálu Hra o trůny chyběla, aniž bychom četli knihu, bylo vysvětlení vztahu sester Sansy a Aryi. Nejdříve vypadalo, že je od sebe Petyr Baelish rozeštval. Scéna, kdy zrzavá kráska hledá něco u své bojovné sestry, ale ta si toho všimne, je pro obě nepříjemná. Arya jí vysvětlila, že umí měnit podoby a ráda by vyzkoušela i tu její. Držela v ruce nůž a vypadala, že ji chce zabít. K tomu ještě Sansa vyplakala několik slz. Poté se jejich vztah obrátil o sto osmdesát stupňů. Obě zabijí Malíčka a dělají, jako by se předtím nic nestalo. Vážně vám tohle chování nepřišlo divné? Možná do jejich sporu zasáhl bratr Bran, ale proč to neudělal už dávno, když údajně vidí ve svých vizích všechno? Chybí nám vysvětlení, jak to se sestrami Starkovými tedy vlastně bylo. Je možné, že nevraživost vůči sobě od začátku hrály nebo se najednou tak rychle udobřily? Další varianta může být, že se vlastně vůbec neudobřily, ale jen to hrají? To je moc otázek naráz a žádné odpovědi. Doufejme, že nám to alespoň trochu osvětlí poslední série.

Sansa a Arya