Jak vypadají herci z Hry o trůny ve skutečnosti?

Eva Vogelová

Čeká nás poslední série nejsledovanějšího seriálu všech dob, ale až za rok. Všichni jistě dobře víte, jak vypadají hlavní postavy ze Hry o trůny. Máte představu i o tom, jaký mají vzhled herci, kteří je hrají ve skutečnosti? Mrkněte se.

Emilia Clarke. Herečka Emilia hraje v populárním seriálu Hra o trůny Daenerys Targaryen, matku draků. Po vyvraždění její rodiny zůstala sama se svým pološíleným bratrem Viserysem. Ten ji provdal za Khala Droga, vůdce Dothraků, aby od nich dostal armádu. Manžel Daenerys mu ji nakonec nechce dát. Viserys svým mečem ohrožuje sestru. Drogo ho zabije. Matka draků se poté snaží získat královský trůn. Jako všichni ostatní z jejího rodu má světlé vlasy. Svým vzrůstem je malá, ale také velmi pohledná. Emilia Clarke ve skutečnosti není blondýnka, ale brunetka. Tmavé vlasy jí však na kráse vůbec neubírají.

Daenerys

Kit Harington. Kit hraje ve Hře o trůny Jona Snowa. Vyrůstal v rodině Starků. Ned Stark si ho jednoho dne přivezl domů jako své dítě. Catelyn Stark ho od začátku neměla ráda, protože ho považovala za výtvor manželova záletu. Mladý kluk byl poslán do Noční hlídky. Tam si získal pozornost, protože se z něj stal velmi dobrý vůdce a bojovník. Ve skutečnosti však není žádný levoboček, ale syn Lyanny Stark, sestry Neda Starka a Rhaegara Targaryena, bratra matky draků. Herec má v seriálu tmavé vlasy většinou stažené do culíku, ale někdy si je nechává i rozpuštěné. Postavu má vypracovanou, jednoduše vypadá sexy. Podobně vypadá ve skutečnosti i herec, který Jona hraje. Na hlavě mu rostou tmavé kudrnaté vlasy a občas nosí i brýle.

Jon Snow

Gwendoline Christie. Gwendoline Christie hraje v seriálu Hra o trůny vysokou bojovnici Brienne z Tarthu. Když byla ještě malé dítě, umřela jí matka. Otec Selwyn Tarth se snažil svoji dcerku provdat hned několikrát. To se mu nepodařilo, protože sama nechtěla a navíc byla poměrně ošklivá. Bylo těžké najít někoho, kdo by si ji dobrovolně vzal. Naučila se skvěle bojovat. V jedné chvíli se setkala s Renlym Baratheonem, který se k ní choval s úctou, což sama Brienne z minulosti moc neznala. Přilnula k němu, pomstila se za jeho smrt. Zabila Stannise Baratheona a snažila se ochraňovat Sansu a Aryu Stark. Brienne je velice neatraktivní dívka. Svou výškou, plochostí a svalnatým tělem se podobá spíše muži než ženě. Navíc má na hlavě krátké a blonďaté vlasy. Ve skutečnosti vypadá herečka Gwendoline Christie mnohem lépe. Blondýnka sice je, ale vlasy má trochu delší. V civilu nosí někdy i podpatky a šaty, ve kterých vypadá úplně jinak než jako Brienne z Tarthu v brnění.

Brienne a Tormund

Sophie Turner. Sophie Turner hraje v seriálu Hra o trůny Sansu Stark, nejstarší dceru Neda Stark a Catelyn Stark. Odmala se chtěla stát krásnou královnou, která bude mít vysoce postaveného muže. Nejdříve byla nadšena, když měla dohodnutý sňatek s rozmazleným Joffreym Baratheonem, ale svatba se naštěstí pro ni neuskutečnila. Mladý král s ní zacházel s velkou neúctou. Později jí byl za manžela přidělen Tyrion Lannister, se kterým však nikdy nic neměla. Bratr Jaimeho a Cersei Lannister se Sansu snažil chránit před Joffreym. Po smrti krále uprchla. Petyr Baeliš jí domluvil svatbu s krutým bastardem Ramsayem Boltonem, což pro Sansu bylo ještě mnohem horší než s Joffreym. Mladá žena z rodu Starků se nejvíce podobá své mámě. Vlasy má zrzavé a dlouhé jako Catelyn. Navíc vypadá skutečně krásně. Herečka Sophie Turner je ve skutečnosti velmi sexy. V reálném životě si nechává zesvětlovat vlasy na blond.

Sansa a Ramsay