Ségry CocoRosie chystají na podzim desku se zaprášenými písničkami

Redakce

Sesterské duo Sierra a Bianca Casady alias CocoRosie na svém webu oznámilo, že na podzim 2015 chystá novou desku, v pořadí šestou. Jméno prý oznámí záhy. Na konci června se sestry vydají na letní turné, jednu zastávku věnuji i slovenské Pohodě; zahrají na ní v sobotu 11. července. Podívejte se na video, ve kterém sestry teasují nové skladby. Video natáčel Fernando Portabales během příprav alba.


“Je to naše šestá deska. Stejně jako před tím jsme většinu materiálu nasbíraly v našem venkovském studiu v jižní Francii. Roli tu jako vždy hrají staré hračky i vintage nástroje. Nahrávaly jsme tentokrát ale úplně jednoduše, akusticky. Na rozdíl od posledních dvou psychedelických desek jsou naše nové písničky tak trochu starosvětské, mají nádech starých zaprášených příběhů,“ píší sestry. „Nakonec jsme skončily v Argentině, kde jsme album dodělávali s naším známým, producentem Nicolasem Kalwillem. Spontánně jsme tan natočili klip se třiceti místními holkami.“

Minulý rok se sestry mimo jiné věnovaly feministické skupině Future Feminism, v níž je například i Antony z kapely Antony and the Johnsons, se kterou organizovaly různé workshopy. Bianca se 19. června chystá do Divadla Archa, kde představí svůj film. Psali jsme o tom zde. (red)