Simple Minds přijedou 35. narozeniny oslavit do Prahy

Redakce

Skotská crossžánrová kapela Simple Minds, která byla jednou z vlajkových lodí nové vlny osmdesátých let a ovlivnila například Manic Street Preachers nebo Primal Scream, letos slaví 35 let na scéně. V Praze se představí 28. února v Incheba areně, lístky stojí 900 Kč a poplatky.

Poslechněte si Simple Minds v Youradiu

Za svoji kariéru vydali Simple Minds, kteří se pojmenovali po kousku textu skladby Davida Bowieho The Jean Genie, šestnáct alb, několik singlů bylo na prvních místech britské a americké hitparády. “Jedna z věcí, na které jsem nejvíc hrdý, je to, že se mě lidé ptají – o kterých Simple Minds mluvíte? O avantgardě, o art rocku, o pop kapele, a ambientu, o instrumentální kapele, o politické, folkové nebo stadionové kapele? Urazili jsme pořádnou cestu. Hrát všechny ty různé styly a zároveň být ryzími Simple Minds je úžasná věc,” říká frontman Jim Kerr.

Na jaře měli fanoušci možnost vidět a slyšet Simple Minds na turné pojmenovaném Greatest Hits Live tour, kde si skupina zopakovala nejdůležitější kapitoly své historie. Zároveň vydala album Celebrate – The Greatest Hits + shrnující 35 let jejich kariéry. Na dvoudisku nebo trojdisku se objevily hity jako Promised You a Miracle, Glittering Prize, Waterfront, Sanctify Yourself, Belfast Child, Mandela Day a na koncertech sborově zpívané Don’t You (Forget About Me) a Alive & Kicking. Na desce jsou i dvě zbrusu nové písničky. (sli)