Skupina Polemic představila nový klip, v šíleném videu hrají známé osobnosti

Redakce

Populární moderátorka Adela Banášová, zpěvačka Zuzana Smatanová a hudební producent Peter Sanchez Saniga usedli v porotě nové talentové soutěže. A hned první den si museli poradit s „uměleckým“ výkonem některých soutěžících. Třeba s nepřehlédnutelým imitátorem Michaela Jacksona, excentrickým kouzelníkem, který připomínal spíše Drákulu, či s podivným cvičitelem psů.

Tak vypadá aktuální videoklip slovenské kapely Polemic k novému singlu Poď s nami. Skupina s ním už stihla sklidit úspěch na Slovensku a nyní jej představuje i českým posluchačům. Potrhlé účastníky castingu si v něm zahráli sami členové kapely. Do vedlejších rolí pak režisér Marek Mackovič obsadil i Jaro Slávika a další populární slovenské celebrity.

Videoklip Poď s nami zde:

Making of video tady:

„Během vymýšlení námětu mě napadlo více variant, ale nápad s talentovou soutěží se nám líbil ze všech nejvíc,“ popisuje režisér videoklipu Marek Mackovič ze společnosti Filmpark. „Pak už jsme celou ideu s Polemicem tvořili společně. A to se mi na muzikantech z kapely líbí, že se stávají aktivní součástí procesu. Každý vloží něco ze sebe a to je osvěžující,“ dodává režisér.

Jak se na správnou talentovou soutěž sluší, její účastníky hodnotila odborná porota složená právě z Banášové, Smatanové a Sanigy. Ti na place údajně působili tak sebevědomě, že natáčení vypadalo jako uprostřed opravdového televizního pořadu. „Byl to velmi rozporuplný pocit, protože nám řekli, abychom se tvářili znechuceně, ale mně se všichni hodně líbili. Takže jsem šla sama proti sobě a nemohla svoje nadšení projevit,“ směje se Adela Banášová.

„Asi nejvíc mě pobavilo číslo se švihadlem od Pepeho z Polemicu a určitě taky kouzelnické číslo v podání Bejzy. Těžko vybrat to nejlepší,“ dodává.

Role takzvaného „kata“, tedy nejpřísnějšího porotce, vyšla nakonec na zpěvačku Zuzanu Smatanovou. „I když jsem s tím neměla předchozí zkušenosti, velmi mě to bavilo. Myslím, že to bylo opravdu vtipné,“ dodává.

Speciální roli v závěru videa má slovenský nekorunovaný král castingů Ivan Kandráč, kterého čeští diváci znají i z Česko-Slovenské Superstar, kde mimo jiné předváděl svou verzi hitu Pijeme kolu od Michala Davida. „Poté, co v našem klipu předvede po svém náš hit Komplikovaná, stává se absolutním vítězem soutěže,“ dodává člen kapely Peter Petko Opet.

Divákům Polemic doporučují, aby se na video podívali minimálně dvakrát. Mezi účastníky castingu se totiž mihly i další známe tváře. Poznáte které?