Starsailor vystoupí v Hard Rock Cafe Praha


Ve čtvrtek 28. května večer nabídne Hard Rock Cafe fanouškům jedinečnou možnost vyhrát výlet na festival Hard Rock Calling v Londýně, kde zahrají hvězdy typu Bruce Springsteen a The E Street Band, Neil Young a The Killers. Akce bude první zastávkou Hard Rock´s Ambassadors na jejich světovém turné.

Ve čtvrtek 28. května 2009 to v pražském Hard Rock Cafe to na svém unikátním koncertě rozjedou britští Starsailor. Koncert je pro fanoušky zcela zdarma! Během večerní show také proběhne soutěž Plug In and Win!, jejíž výherce získá možnost vidět rockové klasiky přímo v srdci Londýna. Jeden z diváků z kotle se totiž podívá jako VIP host na londýnský koncert Hard Rock Calling, kde mimo jiné vystoupí takové legendy jako Bruce Springsteen, Neil Young nebo The Killers.

Hard Rock Calling

Již počtvrté v řadě se Hard Rock Cafe, hotely a casina spojí pod velením Hard Rock´s Ambassadors, aby společně šířily rockové poslání v podobě Ambassadors of Rock Tour 2009. To startuje 26. června 2009 v Londýně právě akcí Hard Rock Callling. Během tří dnů se přímo v centru města, v proslulém Hyde Parku, vystřídají ty největší hvězdy rockového nebe v čele se zmíněným Brucem Springsteenem a The E Street Band, Neilem Youngem a The Killers. Zahraje tu i Dave Matthews Band, Ben Harper a Relentless 7, Fleet Foxes a The Gaslight Anthem. 28. června zde zahrají i Starsailor, kteří ze své nové desky All the Plans dají ochutnat i Praze.
A právě na tuto akci se díky Hard Rock Cafe Praha ve spolupráci s Evropou 2 rádiem Bonton a hudebním serverem Koule.cz dostane jeden z návštěvníků pražského koncertu Starsailor. Prvních 600 zájemců, kteří se zaregistrují na stránkách těchto rádiií, získá možnost zadarmo si užít koncert. Během show moderátor vybere z kotle pětici soutěžících, kteří zkusí své štěstí přímo na pódiu. Princip soutěže Plug In and Win! je velmi jednoduchý – na pódiu bude pět kytar, ale jen jedna z nich zapojená. Stačí se nechat vést instinktem rockera, hrábnout do strun a rozjet to v Londýně na Hard Rock Calling.

Jak se přihlásit?
Pro vstup na akci zdarma nám SEM pošlete vaše jméno, příjmení a email a budete automaticky přidání na guestlist.

Výherní balíček obsahuje:
– dvě vstupenky na Hard Rock Calling
– dvě obousměrné letenky do Londýna od British Airways
– ubytování v hotelu pro dva na 3 noci
– kapesné 250 liber.
Více informací najdete také tady.

Večer v Hard Rock Cafe
Co:
 Britští Starsailor a soutěž Plug In and Win! v Hard Rock Cafe Praha
Kdy: 28. května 2009 (vstup od 19:00, zahájení show ve 20:30)
Kde: Hard Rock Cafe Praha (dům U Rotta), Malé náměstí 3, Praha 1
Vstup: Pro prvních 600 návštěvníků zdarma

Všechny věkové kategorie vítány!
Účastník soutěže Plug In and Win! musí být starší 18 let

Starsailor
Basák James Stelfox, bubeník Ben Byrne, zpěvák a textař James Walsh, který se později stal z donucení i kytaristou, a klávesista Barry Westhead – to je brit-popová partička Starsailor. Harje příjemnou směsku kytarového popíku a indie-rocku, doplněnou skvělým Walshovým hlasem. Právě pro svůj styl, tak typický pro ostrovní kapely, jsou často srovnáváni s Coldplay a Travis.
V roce 2001 vydali své první album „Love Is Here“, které se umístilo  na 2. místě britské hitparády, a získalo také cenu Brightest New Hope časopisu NME. Následovala alba Silence Is Easy (2003), On the Outside (2005) a letošní novinka All the Planes. Předchozích alb se po celém světě prodalo více než 3 miliony kusů, což kapele mimo jiné přineslo i spolupráci s takovými hvězdami  jako Rolling Stones nebo The Police.

Hard Rock Calling 2009
Hard Rock Calling je třídenní londýnský festival rockové hudby, který se letos koná od 26. do 28.6.2009. Na dvou pódiích se vystřídá více než tucet kapel zvučných jmen, což dělá z festivalu jednu z nejvýznamnějších britských hudebních ackí. Na minulých ročnících vystupovali například Aerosmith, Eric Clapton, Roger Waters, ThePolice nebo The Who. Doprovodný program tvoří nákupní zóna, umělecká představení, léčebná zóna a nepostradatelný chill-out. Více informací najdete tady.