Češi Stroy získali bronz na souboji kapel v Norsku. Poslechněte si vítěze

Redakce

Česká kapela Stroy vybojovala včera v noci v norském Oslu bronz na světovém finále soutěže kapel Global Battle of the Bands (GBOB). Během večerního vystoupení v Rockefeller Music Hall za sebou nechala čtrnáct skupin z Británie, Švédska či Německa. Českou kapelu nakonec přeskočili nizozemští Orange Skyline a vítěz klání Triana Park z Litvy. Vítěz dostal výhru v hodnotě sto tisíc dolarů.

Na finálovém koncertě hrála každá kapela osm minut. V porotě seděli přední skandinávští hudebníci, skladatelé a producenti. Doplnil je frontman britských Firekind, skupiny, která zvítězila v loňském světovém finále v Thajsku. 

„Ze třetího místa máme radost. Zásadní bylo pro nás ukázat se před zahraničním publikem. Právě orientace na zahraničí je pro nás od založení kapely prioritou. Samozřejmě jsme chtěli být první, ale bylo tady sedmnáct opravdu skvělých kapel různých žánrů z celého světa a deset z nich klidně mohlo vyhrát. Takže i třetí místo bereme jako úspěch a další důležitý krok na naší cestě,“ říká bubeník Miloš Meier.

„Porotci při vyhlašování oznámili, že rozhodování o prvních třech příčkách bylo velmi těžké. Nakonec se podle svých slov přiklonili ke kapele, jejíž zvuk byl nejvíce inovativní, popisuje český talentscout a zakladatel portálu Bandzone.cz Michal Novák, který se na finále přiletěl podívat z Prahy.  (red)

2. místo: Orange Skyline

1. místo: Triana Park