Štvou vás Vánoce? Dáme vám 7 tipů, co dělat, abyste je zase začali zbožňovat

Eva Vogelová

Také máte pocit, že každý rok Vánoce nesnášíte čím dál víc? Poradíme vám, jak to změnit. Uvidíte, že si je zase začnete užívat.

  1. Choďte na bazén nebo sjíždějte svahy

Vykašlete se na to, že je advent. Dělejte běžné aktivity, ze kterých máte radost. Můžete vyzkoušet i nějaké nové. Chystáte se už dlouho na bazén či kopec? Teď je ta nejvhodnější doba na vypnutí mozku a zapojení svalů. Vezměte s sebou své kamarády, abyste se u těchto činností mohli i skvěle bavit.

  1. Nestresujte se tradicemi

Myslíte si, že na Vánoce musíte dodržovat tradice, abyste si je mohli užít? Ani náhodou! Zapomeňte na kapra, házení bačkorou, krájení jablíček nebo sledování pohádek. Udělejte si Vánoce po svém. Dejte si na večeři třeba pizzu a místo Princezny se zlatou hvězdou na čele si pusťte Noční můru v Elm Street. Díky tomu si užijete pohodové Vánoce.

  1. Nepodléhejte vánočním slevám

Ve všech obchodních centrech číhají cedule se slevami. Prodejci se snaží své zákazníky pomocí marketingu donutit, aby hodně nakupovali. Oni totiž také chtějí mít pěkné Vánoce. Ty jim zařídíte vy, pokud se necháte nachytat na falešné slevy a koupíte si něco, co vůbec nepotřebujete. Pokud máte už nakoupené dárky, vyhýbejte se obchodům obloukem. Zbytečně si pak budete vyčítat, že jste utratili moc peněz za blbosti.

  1. Vykašlete se na cukroví

Pokud nemáte rádi pečení cukroví, vyprdněte se na to. Dneska už pečou jen ti, které to opravdu baví. Cukroví si můžete nechat upéct ve většině cukráren. Ušetří vám to dost času a navíc to možná od vyučené cukrářky bude mnohem lépe chutnat a vypadat.

  1. Nekupujte dárky na poslední chvíli

Shánění dárků těsně před Štědrým dnem může být dost stresující záležitost. Víte, že svým blízkým něco darovat musíte. Zároveň však nechcete, aby se jim ta darovaná věc nelíbila. Neradi byste viděli, aby se dárek od vás válel někde v koši. Z toho důvodu byste neměli chodit na nákupy pozdě. Budete cítit beznaděj z toho, že nebudete moci nic sehnat a ze zoufalství nakonec vyberete nějakou blbost. Nejspíš to není jednoduché, ale zkuste nakoupit všem dárky nejpozději týden před Vánoci. Budete mít pak možnost dělat i jiné věci, u kterých se nebudete už stresovat.

  1. Dejte si svařák, ale na místech, kde je málo lidí

Svařené víno zahřeje. Pokud ho máte rádi, byla by škoda, kdybyste ho alespoň jednou za advent neochutnali. Každopádně nechoďte na něj na frekventovaná místa. Stání nekonečných řad by vám akorát zkazilo den. Ve velkých městech se dá najít několik míst, kde nebudou davy lidí. Třeba na Václaváku a Staromáku v Praze je to fakt příšerné.

  1. Pokud můžete, válejte se

Máte v adventu možnost nic nedělat? Využijte toho, lehněte si do postele. Přečtěte si knížku, pusťte film nebo si zahrajte nějakou hru. Díky těmto aktivitám úplně zapomenete, že se nějaké Vánoce vůbec blíží a paradoxně si je tímto způsobem skvěle užijete, nemyslíte?