Sziget všech chutí začíná. Z českých kapel se představí DVA

Redakce

Na ostrově v centru Budapešti dnes začíná tradiční festival Sziget (11. – 18. 8. 2014). Hlavními jmény line-upu jsou Blink-182, Queens of the Stone Age (obě kapely se tento týden ukážou i u nás), Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green (zazpívá také v Hradci Králové na Hip Hop Kempu), Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons či Madness. Účast naopak zrušila kvůli „hlasové indispozici“ London Grammar

Poslechněte si všechny účastníky v Youradiu
Sziget 2013: Jací byli Blur

Za českou scénu se v Maďarsku ukáží DVA, tedy Bára a Jan Kratochvílovi, kteří letos vydali úspěšnou desku Nipomo. „Na tomto festivalu vystoupíme poprvé, jsme bez speciálních očekávání a přání. Budeme rádi, když bude tak akorát počasí, tak nějak akorát diváků a těšíme se na Budapešť jako takovou,“ říkají. Festivalu se také zúčastní slovenské skupiny Adalbert, Longital a Peter Lipa Band.

Stream festivalu je možné sledovat na webu akce
   
Sziget se koná na 76 hektarech ostrova na Dunaji. Akci loni navštívilo 362 tisíc fanoušků, letos už jsou k dispozici jen jednodenní vstupenky – poprvé za 22 let jsou vyprodané permanentky. I letos máme na Szigetu zpravodaje, těšte se tedy na reporty. (sli)