Tak trochu chcíplá diskotéka Ke$hy

josefmartinek

Skandály proslulá americká zpěvačka Ke$ha nabídla fanouškům na svém prvním koncertě v Česku jen rutinní tancovačku.

Přiznejme si: čekat od koncertu lascivní divoženky Ke$hy kulturní zážitek by se rovnalo čiré naivitě. Ačkoliv jsme si minulý týden namlouvali, že by se v SaSaZu 18. července mohlo kromě tanečků i zpívat, opak byl pravdou. A ukázalo se, že Ke$ha si svou slávu opravdu buduje na jiných hodnotách než jsou ty umělecké.

Ne zcela zaplněný sál si před hvězdou večera nejprve musel vyslechnout všechny předskokany. DJ Ondřej Vodný, slovenská diskozpěvačka Mista ani lamač dívčích srdcí Raego se však publiku nijak výrazně nezavděčili. Krátce po desáté hodině pak konečně přišlo na řadu vystoupení excentrické Američanky. Nástup se povedl na výbornou a rozžhavení návštěvníci akce hned na začátku s Ke$hou tančili a zpívali hity We R Who Whe R nebo Crazy Kids.

Poslechněte si Keshu v Youradiu

Na pódiu během večera samozřejmě nechyběli tanečníci, kouřové efekty a občas i nějaká nafukovací zvířátka, pro které má Ke$ha obzvláště slabost. Nicméně po několika číslech začala atmosféra upadat a kdo se po prostorách SaSaZu rozhlédl, tomu bylo jasné, že se baví jen pár prvních řad. O největší vřavu se navíc starali hlavně rozdivočelí Animals (jak Ke$ha označuje své příznivce), kteří se svou modlou přijeli až ze zámoří.

Na pozvolna uvadajících reakcích publika nic nezměnily ani našlapané pecky Blah Blah Blah či Dirty Love. A to se Ke$ha opravdu snažila ze všech sil: vzduchem létaly barevné pentličky, papírky a další cácorky. Jednou zpěvačka dokonce vyslala pozdrav přímo ze svých úst, když s chutí vyplivla právě vypité tekutiny. Zhruba sedmdesátiminutovému koncertu by asi ze všeho nejvíc bývala prospěla změna tempa; škoda, že Ke$ha do playlistu nezařadila například baladu Wonderland z loňského alba Warrior (recenze), v záplavě tanečních odrhovaček by malé zklidnění přišlo vhod.

Když pak rodačka z Los Angeles spustila svůj největší hit Tik Tok, bylo jasné, že se první koncertní zastávka Ke$hy v Praze chýlí ke konci. Publikum se tedy ještě na úplný závěr trochu rozhýbalo a dokonce si vynutilo přídavek v podobě známého singlu Die Young, což byl možná ten nejlepší song jinak tak trochu monotónního večera.  

Ke$ha se sice slabší pěveckou stránku snažila zamaskovat doprovodnou show, ale příliš se jí to nepodařilo. Hudbychtivý návštěvník tak ze SaSaZu odcházel se smíšenými pocity. Ne však překvapivými.

Ke$ha
Praha, SaSaZu, 18. července 2013
Support: Mista, Raego

Témata: