Taneční únor v Roxy: Nejdřív Shadow, potom příliš mnoho DJs

Redakce

Pražský klub Roxy chystá na únor dva večírky „pro pamětníky“. 10. února se do Prahy vrací v rámci světového turné Renegades of Rhytm kalifornský DJ Shadow, jenž si s sebou bere souseda a producenta Cut Chemista. Večer zahájí špička českého djingu Trouble team.

Spolupráce DJe Shadowa a Cut Chemista sahá hluboko do minulosti. Ve společném setu hrají pouze z vinylů, navíc převážně z pokladů sbírky newyorského sedmapadesátiletého DJ Afriky Bambaaty. Během jejich vystoupení se tak můžete těšit na dokonalou selekci hiphopu, funky, disca a soulu. Vstupenky na celý večer stojí 690 Kč.

O 17 dní později, 27. února, se v Roxy ukáže belgický projekt 2ManyDJs alias polovina skupiny Soulwax, Který od 90. let tvoří bratři David a Stephen Dewaelovi. Do Prahy přivezou taneční verze všeho možného, od Od Beethovena přes MGMT, Blur až po The Chemical Brothers nebo LCD Soundsystem. „Bude to noc, kdy nám 2ManyDJs dokáží, že hranice mezi hudebními styly jsou přežitek, a provedou nás rockovou a elektronickou historií tak, jak jste to ještě neslyšeli,“ slibují pořadatelé. „Preciznost a především drzost, s jakou míchají notoricky známé melodie, basové linky nebo třeba jen acapelly s vlastními remixy a edity skladeb, překvapí a pobaví i ty nejotrlejší hudební fanoušky,“ dodávají. Lístky na 2ManyDJs stojí 390 Kč. (red)